Skocz do zawartości

Czy studia medyczne są piekłem ?


hypersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.
Dla mnie na początku stało się własnie piekłem nie mogłem sobie poradzić była totalna tragedia aż do pewnego czasu jak minęły dwa lata studiów zacząłem ogarniać co i jak organizowałem sobie dobrze czas i wszedłem w rutynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zależy to od nastawienia studenta co do celów.

Jeśli komuś zależy na ocenach, zdaniu wszystkiego w pierwszym terminie, stypendium, dyplomie z wyróżnieniem, średniej (np. do Studiów Doktoranckich), to studiowanie jest trudne.

Ale jeśli komuś zależy tylko na dostaniu dyplomu, to studia mogą być w miarę "lajtowe" (przede wszystkim psychicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawienie studenta to bardzo ważna rzecz, sporo zależy też od specyfiki uczelni i podejścia konkretnych wykładowców, ale ja cały czas uważam, że predyspozycje kandydata na lekarza są najważniejsze. Niektórym pewne rzeczy przychodzą łatwo, a innym znacznie trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia nie maja nic wspolnego z byciem lekarzem. Predyspozycje do bycia lekarzem (zreszta i to jest rozmyte, w koncu sa rozne rodzaje pracy lekarza, rozne specjalizacje itp.) a predyspozycje do studiowania medycyny to dwie rozne rzeczy. Studia na lajcie przezyje ktos, kto umie miec wyjebane, olac to, czego nie jest w stanie sie nauczyc w danym czasie, niedojebanych wykladowcow, ktorzy utrudniaja zycie (wcale ich nie tak duzo, ale sa znani ^^), trzeba umiec organizowac sobie czas. Konczy sie szkolne stukanie piateczek, zaczyna sie rozkmina, z czego sie uczyc, a na czym spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Studia na kierunku lekarskim są trudne, Musisz być osobą naprawdę zawziętą i pewną własnego wyboru osobą. Musisz się dobrze uczyć aby po pierwsze się dostać.
Rozszerzenia z biologi, chemii i gdzieniegdzie z fizyki. Jeśli na tych przedmiotach liczyłeś na szczęście, ściągę czy kolegów to nie będzie ci łatwo zdać maturkę na bardzo wysokim poziomie:)
w linku jest fajny blog studentki medycyny:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozważam pójście na studia medyczne. Zastanawiam się czy dam rade, czy wystarczy mi wytrwałości, żeby je w całości przebrnąć. Czasem jestem za bardzo roztargniona, rozprasza mnie wiele rzeczy, nie jestem pewna czy powinna iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozważam pójście na studia medyczne. Zastanawiam się czy dam rade, czy wystarczy mi wytrwałości, żeby je w całości przebrnąć. Czasem jestem za bardzo roztargniona, rozprasza mnie wiele rzeczy, nie jestem pewna czy powinna iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz taka tematykę i bardzo chcesz ten zawód wykonywać to czemu nie nic nie stoi na twojej drodzętym bardziejżeswoje minusy jakoś pokonasz także spokojnie jesli tylko masz chęci to się nie zastanawiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdy z nas wybiera sobie kierunek kształcenia i wiem co go może czekać. Nie jest tak źle jeśli sie regularnie ćwiczymy i uczęszczamy na zajęcia.Medycyna jest jedną z dziedzin, która faktycznie jest trudna ale jak się chce to można wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.