Skocz do zawartości

Czy studia medyczne są piekłem ?


hypersonic

Rekomendowane odpowiedzi

Po pięciu latach studiowania wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba chociaż trochę lubić te studia, żeby przejść je bez większych problemów emocjonalnych. Ja nie potrafiłbym zmuszać się do nauki na tym kierunku. Uczę się, bo mnie to kręci. I dalej jestem na wydziale bo jakoś nie wyobrażam sobie robić w życiu coś innego niż leczyć ludzi. Mimo tego, jak obecnie wygląda studiowanie, kształcenie, praca i szeroko pojęty system zdrowotny. Im dalej w to brnę, tym więcej budzi się we mnie frustracji, ale jak powiedziałem - dzięki temu że lubię "medycynę" dalej świadomie będę w nią brnął ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że każdy z nas wybiera sobie kierunek kształcenia i wiem co go może czekać. Nie jest tak źle jeśli sie regularnie ćwiczymy i uczęszczamy na zajęcia.Medycyna jest jedną z dziedzin, która faktycznie jest trudna ale jak się chce to można wszystko.

jeżeli ktoś ma powołanie a w tym zawodzie trzeba je mieć to trzeba przez to jakoś przebrnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzę o studiach medycznych, ale jednak wizja wstawania przed świtem powracania do domu późnym wieczorem i zarywania całej nocy przeraża mnie. Kto wie czy nie na tyle skutecznie, żeby jednak się tam nie pchać. Z drugiej strony powinno się realizować marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie przeglądam to forum i czytam na temat samych studiów to zdecydowanie przeważa opinia, że nie są to studia proste, łatwe i przyjemne, ale satysfakcjonujące. Z drugiej strony praca po nich jest na tyle odpowiedzialna, że chyba takie właśnie powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to robić i fascynuje Ciebie tego typu zajęcia, czy też w przyszłości robota to nie będzie dla ciebie trudności w studiowaniu jakiejkolwiek medycyny czy profilu. Sam tak sobie to wszystko tłumaczyłem zawsze, by tylko być optymista. Zgodzę się z wami jest to bardzo trudne, ale do zrobienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.