Skocz do zawartości

Czy studia medyczne są piekłem ?


hypersonic

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu marzą mi się studia medyczne, ale jak myślę, że tak trzeba zakuwać, to chyba się jeszcze poważnie nad tym zastanowię, nie mam jakichś wielkich problemów z uczeniem się, przyswajaniem dużej ilości wiedzy itp. tylko, co będzie jak się wpadnie w ciąg imprezek itp. na studiach medycznych to jest możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha wszystko i tak zależy od Twojej umiejętności zarządzania czasem. Znam osoby, które cały czas balują a i tak sobie dobrze radzą, a są też osoby,które zakuwają cały czas i ledwo ciągną. Do tego medycyna to weryfikacja tego czy faktycznie szybko przyswajasz wiedzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiele zależy od podejścia. Jeśli celem jest życie studenckie, to nauka na każdym kierunku może być piekłem i stratą czasu. Ja skupiałam swoje wysiłki na wartościowych przedmiotach- tych, które najbardziej mnie interesowały i były przydatne. Inne- tzw wypełniacze programowe zaliczałam aby mieć z głowy. Dzięki temu fajnie wspominam ten czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie i na kogo się trafi. Czasami się starasz, nie imprezujesz, a jak jakiś palant sie na ciebie uweźmie to nie możesz dać sobie rady. U mnie tak było. Dwóch profesorów było nie do przejścia. Po poprawkach i masie strsu wreszcie udało się pozaliczać przedniomy, ale to mnie kosztowało tyle zdrowia,że aż żal pomyśleć, że zdobycie tytułu doktora trzeba przypłacić własnym zdrowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy będzie ciężko czy nie zależy od 2 rzeczy: od Ciebie samego oraz od tego, na kogo trafisz. Jeżeli interesuje Cię to, czego się uczysz i masz do tego predyspozycje, to będziesz się szybko uczył i miał sporo wolnego czasu (jak na studenta medycyny). Jeżeli trafisz na prowadzącego zajęcia kretyna z przerośniętym ego, to możesz mieć na tym konkretnym przedmiocie piekło (w 2 semestrze mam ten pech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich na wydziale, co to się bardzo niewiele uczą, a jadą albo na fuksie, albo na gotowcach i giełdzie.

Skończenie tych studiów to nie jest jakiś wielki wyczyn. Zawsze będę powtarzał, że najtrudniej jest się na nie dostać, a jeszcze trudniej z nich wylecieć ; )

Mimo tego faktycznie są takie przedmioty, jak na przykład anatomia i farmakologia, którym trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, a i sporo stresu można się na nich najeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie przypadki i znam osobiście ludziktórzy tak robią a później lekarz jest jaki jest. Zauważyłamże później życieweryfikuje takich ludzi i kończą źle. Dla mnie farmakologia jest bardzo ciężka dużo z niej nie pojmuję prawda trzeba się dołożyćdo tego przedmiotu anatomia mi bardziej do głowy wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest trudno jeżeli umiesz szybko zapamietywać i nauka nie stanowi dla Ciebie większych trudności.

Czasem jakiś profesor się zaweźmie i trzeba będzie powtarzać, ale tak to jest nawet spokojnie.

Podobnie jest na innych kierunkach studiów np. inżynieryjnych, gdzie jest chyba nawet więcej materiału i matma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżankę która jest na 3 roku medycyny, no i z tego co mi opowiadała to rzeczywiście trzeba się sporo uczyć, nie można się poobijać:) czy poimprezować na tygodniu:) raczej trzeba chodzić na studia codziennie bo póżniej jest ciężko nadrobić materiał. A uczelnia to chyba najlepsza w Lublinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.