Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może na forum osoba, która studiuje, studiowała, zamierza studiować lub zna kogoś, kto studiował, studiuje lub zamierza studiować jednocześnie lub jeden po drugim wyżej wymienione dwa kierunki - lekarski i lek-dent? Ciekawi mnie, jak to wygląda od technicznej strony - czy przepisują jakieś przedmioty, a jeśli tak, to ile? Czy w ogóle ma to sens? Jakie jest teraz obowiązujące prawo dotyczące podejmowania kolejnego kierunku studiów?

 

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było problemu- po zrobionym lekarski dorabiało się przedmioty kierunkowe ze lek-dent, z tego co słyszałem teraz jest ciężej i nie przepisują wszystkich wydawałoby się tożsamych przedmiotów.

Droga odwrotna - mamy na roku chłopaka który ukończył lek-dent, pracuje jako dentysta i robi lekarski (wszystkie przedmioty od 3/4 roku wzwyż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam koleżankę, która robi jednocześnie stomę i lekarski. Nie pamiętam jak to w jej przypadku wyglądało - czy równolegle zaczęła te studia, czy też wpierw studiowała zębologię, a potem wskoczyła na lekarski.

Ale z tego co obserwuję, to nie ma większych problemów z pogodzeniem zajęć na dwóch kierunkach. Zasadniczo, to uczy się tylko na zajęcia ze stomy, bo tam wymagają czegokolwiek, w przeciwieństwie do zajęć na lekarskim ; )

 

To, czy trudniej jest na stomie czy na WueLu, to nieco inny temat, ale niejednokrotnie spotkałem się z opiniami, zarówno z Wroca jak i Lublina, że na stomie jest jednak ciężej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega studiuje naraz (najpierw zaczął lekarski, na 3 chyba roku stomę) i wydaje mi się, że część przedmiotów mu przepisali. Gorzej jest w drugą stronę, bo zawsze się mówi, że stoma to ma bardziej po łebkach te "lekarskie" zajęcia typu dermatologia (co chyba jest prawdą i akurat niczym dziwnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotknął ostatnio szczególnie osób, które wiązały przyszłość z chirurgią szczękowo-twarzową. Była sytuacja, że osoby będące na ostatnim roku stomatologii zostali "wycyckani" przez twórców specjalizacji, bo wstecznie wprowadzono nowe zasady, że jedynie po medycynie można być takowym chirurgiem. Zmusiło to część kolegów do przebycia drogi medycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym roku medycyny najlepiej zacząć stomatologię jako drugi kierunek, żeby skończyć je oba w tym samym czasie? Bo rozumiem, że jak zacznę np. na 3. roku, to nie będzie ona trwała 5 lat, bo większość przedmiotów będę miał przepisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.