Skocz do zawartości

"Modne" choroby


white

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu na chorobach zakaźnych mówiono nam o boreliozie jako bardzo "modnej" w ostatnich latach. W internecie można znaleźć masę stron na których ludzie opisują jak to zmagają się z "boreliozą" od kilku lat, wciąż leczą się antybiotykami, a mimo to badania serologiczne nadal pokazują, że są "chorzy". Zastanawiam mnie skąd się w ogóle wzięła "moda" na boreliozę i dlaczego to akurat ona ma być przyczyną większości schorzeń począwszy od przewlekłego zmęczenia, przez lenistwo na nowotworach skończywszy. Wie ktoś z Was coś więcej na ten temat? ;) Znacie może jakieś inne, "modne", choroby, które wg pacjentów i nawet niektórych lekarzy są przyczyną "wszelkiego zła"? Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz modne są zakwaszenie i Camdida, najlepiej w połączeniu. Ludzie czytają, że to powoduje objawy typu zmęczenie, brak koncentracji, problemy z cerą, bla bla bla, czyli to, co ma 90% społeczeństwa. Napędzani przez reklamy i internetowych poszukiwaczy spisków oczyszczają organizm. 

 

No a jak wiadomo kandydoza powoduje wszelkie choroby, głównie mitycznego raka, a zakwaszenie powoduje rozwój grzyba w organizmie.

 

Dowodem na obecność candidy są np. posiewy z jamy ustnej (które oczywiście u wszystkich wychodzą +)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Chyba wymieniliście wszystkie najmodniejsze choroby, które znam.
Ostatnio przeczytałam o nowej chorobie, która jeszcze nie zyskała statusu "modnej", ale ma zadatki na zostanie takową. Nazywa się kryptopiroluria i podobno jest to odmiana porfirii, którą ma 10% społeczeństwa, a lista objawów jest porównywalna z "zakwaszeniem organizmu". Co ciekawe, owe kryptopirole wykrywa jedno laboratorium w Niemczech, a leczy się to wit. B6 i magnezem. Moim zdaniem jest to sprawa grubymi nićmi szyta, ale pod względem wartości jako choroby-wytrychu wciąż rozwojowa. Słyszeliście może coś więcej o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Te modne choroby to się biorą stąd, że czasem jacyś lekarze opublikują ważną pracę w poczytnym czasopiśmie medycznym, np. właśnie o boreliozie, o której kilkanaście lat temu mało który lekarz słyszał. Więc po lekturze tego artykułu wielu lekarzy sobie pewnie pomyślało "ach, to moi pacjenci to mieli, ale ja uznałem, że mają SM albo coś innego, będę teraz bardziej czujny na objawy boreliozy".

Teraz modny jest refluks, podobno 40% społeczeństw zachodnich to ma. Właśnie padłam ofiarą tej mody. Wcale nie mam refluksu, tylko zmiany pozapalne i zwłóknienia w płucach, ale o tym dowiedziałam się dopiero po wykonanym prywatnie TK, bo żaden lekarz nie chciał dać skierowania na TK, a wszyscy (kilku) u których byłam, dopatrywali się u mnie objawów refluksu, którego wcale nie mam (chyba że taki fizjologiczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.