Skocz do zawartości

Akademik vs pokój w mieszkaniu :)


Xavier

Rekomendowane odpowiedzi

Od nadchodzącego roku zamierzam skończyć z dojazdami na uczelnię i w końcu pomyśleć o separacji od rodzinki biggrin.png Zastanawiam się co jest lepsze, mieszkanie w akademiku czy pokój w wynajmowanym mieszkaniu? Wprawdzie mam już przydział na pokój w akademiku, ale wciąż się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja gorąco polecam akademik.

To miejsce niezwykłe, poznasz mnóstwo ludzi.

Ja od października będę mieszkał już V rok w akademiki łódzkiego UMEDu i nie wyobrażam sobie innego miejsca na mieszkanie podczas studiów.

Jasne, ze dużo zależy jakich będziesz miał współlokatorów, sąsiadów ale jest naprawdę fajnie mieszkać w takim zgromadzeniu studentów.

Pewnie w każdym mieście są całe osiedla studenckie - miejsca gdzie wszystko jest blisko. Juwenalia za oknem, sklepy, apteka, przychodnia, ksero, stołówka, pizzeria, chińczyk. Tak wygląda łódzkie Lumumbowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie mieszkałem a akademiku, ale... to zależy co chcesz. Jak dla mnie na imprezę zawsze do akademika możesz wbić, obieg informacji tak czy siąk jest w dobie internetu, maili grupowych i fb jest tak dobry że nic nie umknie, a przynajmniej masz swój pokój, łazienkę na dwie/trzy osoby i brak niezapowiedzianych gości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Mr. H strasznie bagatelizujesz urok akademika.

Domy studenckie uczelni medycznych to miejsca niezwykłe jak dla mnie. A będąc w nich tylko gościem od czasu do czasu właściwej opinii o nich sobie nie wyrobisz. Mieszkając w akademiku zawsze jesteś na bieżąco. Chociażby ze wszystkimi imprezami;)

A co do przepływu informacji - akademiki zawsze miały najlepsze giełdy. I to takie, które pokserowane często dostaje się za darmo od starszych roczników.

Co do niezapowiedzianych gości, hałasów i innych ekscesów też bym nie przesadzał. Miałem co prawda sąsiada, który raz na miesiąc o 2.00 3.00 w nocy walił w moje drzwi i próbował je otworzyć swoim kluczem - ale to dla tego, ze chłopakowi po 3 promilach się piętra myliły - i próbował dostać się do

ostatniego pokoju na drugim, zamiast na trzecim. Ale bardzo kulturalnie zawsze przepraszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja się mogę wypowiadać tylko subiektywnie z pozycji lokatorki mieszkania studenckiego. Pokoju w akademiku nie dostałam - dużo chętnych, mało miejsc :(

Aha... Na I roku mieszkałam na stancji. Najbardziej koszmarny rok mojego życia :o Dobrze wam radzę, jeżeli wybieracie stancję, to u kogoś niewiele starszego od was. No chyba że jesteście cichą studentką która je jak ptaszek i uczy się całymi dniami.

Ja z moim wybuchowym charakterem chyba nie umiałabym wytrzymać z obcymi osobami w jednym pokoju w akademiku. Po tygodniu trzeba byłoby zmywać czyjąś krew z podłogi :D Ogólnie lubię spokój i samodzielność - jeżeli też tak masz, lepiej szukać pokoju dla siebie. Akademiki niewątpliwie mają wiele zalet, ale nie każdej osobie podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akademików to radzę zawsze pisać odwołania. Wiele jest pozytywnie rozpatrywanych.

No i trzeba wiedzieć, że najtrudniej dostać akademik na pierwszym roku. Później jest już łatwiej.

A akademik - tak jak wcześniej wspominałem - fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne, co odradzam w akademikach, to mieszkanie w pokoju nad klubem :P (jeśli w akademiku jest akurat klub). Spanie w stoperach jest zue ;) czasem trzeba się też pouczyć (chociaż niektórzy muszą mieć muzykę do nauki, to może im nie przeszkadza :D) - nawet jeśli w stoperach nie słychać, to dalej "czuć" basy :P . Także jeśli macie możliwość jakiegokolwiek wyboru pokoju, to polecam szukanie takiego jak najdalej od klubu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.