Skocz do zawartości

Akademik vs pokój w mieszkaniu :)


Xavier

Rekomendowane odpowiedzi

Xavier może trochę za późno na moją odpowiedź, ale podzielę się nią dla potomnych ;) Ja mieszkałem 4 lata w takim przybytku (3 lata w internacie w LO i rok w akademiku w Zabrzu-Rokitnicy) teraz mieszkam na stancji, więc jako jeden z niewielu mam porównanie ;) Akademik jest miejscem świetnym, bez dwóch zdań. Czuje się tam prawdziwą, studencką atmosferę. Zawsze kiedy masz już dośc patrzenia na książki wystarczy, że zrobisz 3 kroki i możesz porozmawiać ze wspaniałymi ludźmi, którzy nierzadko Cię nakarmią i napoją za to, że oderwałeś ich od tego samego z czym Ty się męczyłeś ;) Ponadto obieg informacji jest rzeczywiście świetny, nie musisz się też martwić, że nie masz wszystkich książek z biblioteki, a kupować nie masz zamiaru. Ja dzięki temu widziałem i korzystałem np. z większości atlasów anatomicznych dostępnych na rynku i wiem, że niektóre to gówno, a w inne sam bym zainwestował. Ponadto w Twoim przypadku dochodzi tu specyfika miasta ZABRZE. Jest to chyba najmniej studenckie miasto z uczelnią medyczną. W związku z tym, jeśli chcesz trochę pożyć jak student to nie ma lepszego wyboru od akademika. W mieszkaniu to będzie mało przyjemne, tym bardziej, że zajęcia są w ciągłych rozjazdach i lepiej mieć znajomego z autem jeśli nie masz swojego. W innych miastach mieszkanie na stancji nie jest tak "uciążliwe", bo te miasta po prostu żyją. Dlatego ja cenię sobie, że mam swój pokój i nie dzielę go z nikim :) Jednak jeśli ktoś zaproponowałby mi akademik pewnie długo bym się zastanawiał zanim podjął bym decyzję o tym gdzie mieszkać. Jedyne co wiem na pewno to to, że nie polecam trójek. Dwójki są ok, ale trójki to zło ;D I tak jak ktoś wspomniał, na mieszkanie przyjdzie czas, ale na akademik w pewnym momencie jest już za późno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o Polaków to rzeczywiście mit, ale wystarczy mieszkać na piętrze z Hiszpanami ;]

Jeśli chodzi o mnie, to nie wyobrażam sobie mieszkania z akademiku z dwóch powodów: nie zniósłbym braku miejsca (nie oszukujmy się, 3 osoby na 15 metrach to dość ciasno); nie zniósłbym ciągłej spinki (psychicznie - ciągłe nakręcanie się do nauki). No ale to tylko moje zdanie, i wiele osób zarzuca mi, że nie do końca powaznie podchodzę do studiowania na AM, co nie przeszkadza mi w udowadnianiu, że się mylą :)

Jeśli miałbym wybierać - tylko mieszkanie, tylko pokój jednoosobowy, tylko studenckie, czyli bez właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość domixon

Jeśli miałbym wybierać - tylko mieszkanie, tylko pokój jednoosobowy, tylko studenckie, czyli bez właściciela.

no tak to by pewnie każdy chciał, ale nie każdy może sobie pozwolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vebus pokój u nas w akademikach nie kosztuje więcej niż 350 zł przypadkiem? Coś słyszałem, że drożyzna teraz.

Według najnowszych danych na stronie Akademii 320 za trójkę, 350 za dwójkę w Bliźniaku :) W Jubilatce ceny z kosmosu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.