Skocz do zawartości
Xavier

Akademik vs pokój w mieszkaniu :)

Recommended Posts

Ja nie dostałam na I roku akademika, wynajmowałam mieszkanie i teraz już ciężko byłoby mi się zdecydować na akademik ;) Wynajmowane z ludźmi z roku mieszkanko to świetna sprawa, tym bardziej że wychodzi taniej niż w aka (w Szczecinie ceny za pokój w akademiku są wysokie w porównaniu z innymi uczelniami). Poza tym- możesz zapraszać bez problemu znajomych na noc, bez jakichś opłat za nocleg. Masz własną kuchnię a nie taką na całe piętro. Łazienka na 3-4 osoby a nie na kilkanaście.

Ale fakt faktem w akademiku chciałabym pomieszkać chociaż miesiąc :D

Moja siostra studiuje w Zabrzu i mieszka własnie w akademiku. Z tego co widziałam po zdjęciach i z jej opowieści wnioskuje ze nie jest to najlepsze rozwiazanie. Jesli tylko masz mozliwosc to radze Ci wybrac jednak pokoj w mieszkaniu. Chyba ze potrafisz skupic sie przy ciaglych imprezech i bez lodowki w pokoju to okej :) 

Jeżeli czujesz się na siłach (głównie finansowo) możesz spróbować z wynajmem pokoju, a nawet zebrać kilku znajomych, jeżeli masz taką możliwość i wspólnie wynająć jakieś lokum. Ale wszystko zależy od tego jak stoisz finansowo. Ja jak wynajmowałam ze znajomymi mieszkanie to było to miłe do czasu, aż pojawiły się problemy finansowe i nasza wypłacalność, powiedzmy wyzerowała się. Miałam później przez pewien okres problemy z uregulowaniem zaległości, ale jakoś w końcu się udało wyjść na prostą :) Są na rynku firmy które skutecznie potrafią ściągnąć należności dla swoich klientów, więc nie miałam niestety większych szans z wymiganiem się. No, ale wspomnienia z mieszkania i okresowego "usamodzielnienia się" pozostały, co miło wspominam :)

Powiem tak, Ci co mogą sobie pozwolić na mieszkanie, twierdzą, że nie umieją się uczyć w akademiku. A wg mnie można i uczyć się w akademiku, trzeba dobrze się dobrać w pokoju. Znam dziewczynę, co sama wynajmowałą mieszkanie i to w stolicy, twierdząc, że musi mieć spokój.

Ja uczyć bym się umiała prawie wszędzie, ale mieszkac z kimś w pokoju? Nigdy w życiu.

tylko akademik :) najlepsze lata spędziłam w akademiku w mieszkaniu to  nie to samo:) plus najlepiej uczyć się razem;D

Fajnym rozwiązaniem jest prywatny akademik lub pokój, ja preferuje własny kąt gdzie mogę się wyciszyć, znalazłem nawet fajną ofertę dla studentów z Katowic [url=http://kosciuszki33.pl/oferta/]pokój dla studenta katowice[/url]  mają spora liczbę pokoi i mieszkań pod wynajem w centrum miasta, cena nie odstrasza a warunki tez są okay, w zasadzie pewna i dobra oferta jakich mało, nie sądzicie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się