Skocz do zawartości

Akademik vs pokój w mieszkaniu :)


Xavier

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie dostałam na I roku akademika, wynajmowałam mieszkanie i teraz już ciężko byłoby mi się zdecydować na akademik ;) Wynajmowane z ludźmi z roku mieszkanko to świetna sprawa, tym bardziej że wychodzi taniej niż w aka (w Szczecinie ceny za pokój w akademiku są wysokie w porównaniu z innymi uczelniami). Poza tym- możesz zapraszać bez problemu znajomych na noc, bez jakichś opłat za nocleg. Masz własną kuchnię a nie taką na całe piętro. Łazienka na 3-4 osoby a nie na kilkanaście.

Ale fakt faktem w akademiku chciałabym pomieszkać chociaż miesiąc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 3 months later...

Moja siostra studiuje w Zabrzu i mieszka własnie w akademiku. Z tego co widziałam po zdjęciach i z jej opowieści wnioskuje ze nie jest to najlepsze rozwiazanie. Jesli tylko masz mozliwosc to radze Ci wybrac jednak pokoj w mieszkaniu. Chyba ze potrafisz skupic sie przy ciaglych imprezech i bez lodowki w pokoju to okej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeżeli czujesz się na siłach (głównie finansowo) możesz spróbować z wynajmem pokoju, a nawet zebrać kilku znajomych, jeżeli masz taką możliwość i wspólnie wynająć jakieś lokum. Ale wszystko zależy od tego jak stoisz finansowo. Ja jak wynajmowałam ze znajomymi mieszkanie to było to miłe do czasu, aż pojawiły się problemy finansowe i nasza wypłacalność, powiedzmy wyzerowała się. Miałam później przez pewien okres problemy z uregulowaniem zaległości, ale jakoś w końcu się udało wyjść na prostą :) Są na rynku firmy które skutecznie potrafią ściągnąć należności dla swoich klientów, więc nie miałam niestety większych szans z wymiganiem się. No, ale wspomnienia z mieszkania i okresowego "usamodzielnienia się" pozostały, co miło wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiem tak, Ci co mogą sobie pozwolić na mieszkanie, twierdzą, że nie umieją się uczyć w akademiku. A wg mnie można i uczyć się w akademiku, trzeba dobrze się dobrać w pokoju. Znam dziewczynę, co sama wynajmowałą mieszkanie i to w stolicy, twierdząc, że musi mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.