Skocz do zawartości
wiejska

Jak podejść do tematu uzależnienia?

Recommended Posts

Hej! Pierwszy raz zdarza mi się, że muszę się podzielić z kimś problemem. Zawsze myślałam, że temat różnorodnych uzależnień mnie nigdy nie będzie dotyczył, ale niestety trafiło i na mnie. Po prostu odnoszę wrażenie, że moje jedyne dziecko ma problem z narkotykami. Nadal nie mogę uwierzyć w to. Zawsze myślałam, że mam dobrą kontrolę nad synem, ale gdzieś chyba musiałam popełnić błąd. Nie mam pewności, że jest mocno uzależniony, ale ostatnio w jego półce znalazłam sporą ilość narkotyków. Muszę coś z tym zrobić, ale właśnie nie wiem jak podejść do sprawy, że dzieciaka nie wystraszyć. Tak bardzo się martwię, ale sama nie radzę sobie z tym. Chcę, aby zajęli się nim specjaliści, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Liczę bardzo na waszą pomoc.

Temat uzależnień jest tematem nadzwyczajnie trudnym, ale tak się składa, że wiem coś na ten temat. Pewna osoba jest uzależniona od alkoholu i mimo tego, że wszyscy chcą jej pomóc to ona tego nie chce po prostu. Lepiej zmarnować sobie życie. Autorze wątku - nic nie zrobisz, jeżeli osoba chora nie będzie chciała się leczyć, nie zrobisz nic. Taka smutna prawda. Chyba, że jest to osoba ubezwłasnowolniona, za którą podejmujesz decyzje. 

Bardzo ciężko reagować spokojnie kiedy cos takiego dotyka najblizsza osobe. Najwazniejsza jest rozmowa. Komu ma sie wygadac jak nie swojej rodzinie? Jezeli masz pewnosc ze to narkotyki to zagraj otwarcie. Zaproponuj mu wizyte u psychoterapeuty. Kary, zakazy duzo nie dadza bo takie dziecko bedzie sie buntowac. Mam nadzieje, ze nie zaszlo to za daleko. Powodzenia.

Przede wszystkim niczego nie rozwiązuj siłą bo to nie klucz do sukcesu. Szczera rozmowa to jedyne co może tutaj pomóc

Wstaw na facebooka zdjęcie jak jest pijany na umór. Może go to czegoś nauczy jak koledzy będą się z niego śmiać. 

Dnia 18.02.2016 at 11:04, siter napisał:

Wstaw na facebooka zdjęcie jak jest pijany na umór. Może go to czegoś nauczy jak koledzy będą się z niego śmiać. 

Myślę, że to brdziej będzie się tego wstydziła osoba, która to wstawia, bo alkoholikowi to nic nie przemówi do rozumu

zgadza się, taki nic się nie wstydzi, bardziej się wstydzi osoba postronna, spokrewniona, mieszkająca pod jednym dachem

Tego typu sytuacja zazwyczaj bardzo odbija się na młodszych dzieciach. Chodzą one wystraszone i są wycofane. W takiej sytuacji może im pomóc kołderka obciążeniowa. Kołderkę obciążeniową można kupić na stronie sklepu Kajkosz.   Pomoce obciążeniowe dostępne tutaj świetnie się sprawdzają jak i dodatkowo hamują agresję i nadpobudliwość ruchową u dzieci, a dodatkowo dają im spokojny, zdrowy sen.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się