Skocz do zawartości

Jaka książka do chorób wewnętrznych ?


Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja ;-)

 

Tym razem szukam najlepszej, profesjonalnej książki medycznej (nie jakiegoś poradnika dla "nie-lekarzy") opisującej jak najwięcej różnego rodzaju chorób (takie kompendium z objawami, leczeniem, diagnostyką, przyczynami, itd.). Wiem, że w tej dziedzinie królują 2 podręczniki Szczeklika - Interna i Choroby wewnętrzne. Ale czym one się w zasadzie różnią (studiuję inżynierię biomedyczną a nie medycynę, więc nie do końca znam się na takich rzeczach) ? Którą lepiej kupić ? Czy może polecicie mi coś zupełnie innego ? W każdym razie zależy mi na jak największej ilości opisanych chorób i jak najbardziej szczegółowo.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interna i choroby wewnętrzne to to samo ;p Szczeklik jest mały i duży jakby co. Spoko jest Herold do interny. Kokot takie pitu pitu, ale niektórzy cenią.

 

Generalnie musisz określić co chcesz, bo wszystko o wszystkim z interny to jak szukanie książki do medycyny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo :-)

A jeszcze tylko potrzebowałbym porady co do wyboru książki o histologii. Mam na oku Ostrowskiego, Sawickiego, Zabla oraz ewentualnie Cichockiego i Wheatera. Który z tych podręczników będzie najlepszy (znów zależy mi na jak największej ilości informacji) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeklik to super podręcznik, ale w moim odczuciu, tylko dla lekarzy / studentów med. Jeśli chcesz mieć coś do poczytania nt. chorób wewnętrznych to kup sobie Harrisona albo Herolda. Podręczniki również bardzo obszerne ale więcej w nich "prozy" niż wszelkiej maści algorytmów, skal, dokładnego dawkowania leków, czyli rzeczy, które de facto nie są Ci do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzo o histologię, to jest mi potrzebna obszerna książka bo inżynieria biomedyczna zajmuje się też inżynierią tkankową a przy projektowaniu implantów szczegółowa wiedza o tkankach, w które będą wszczepione jest niezbędna.

Chyba Ostrowski jest pod tym względem najlepszy, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.