Skocz do zawartości

Anatomia - jaki atlas? jaki podręcznik?


Rekomendowane odpowiedzi

Atlas miałam Sobotty. Tak jak kogoś wcześniej, irytowało mnie to, że muszę szukać czasem w jednym, czasem w drugim tomie.

Z kolei wiedzy teoretycznej uczyłam się z naszych uczelnianych skryptów i z Marciniaka. Tego ostatniego polecam, fajna książka, dla mnie całkiem przystępnie napisana. I dużo rysunków ma.

Na te całe Bochenki czy inne Prometeusze nawet nie spojrzałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym połączeniem było:

Skrypty Skawiny + Sinielnikov

Miałem też Sobottę (z nim nie mogłem się dogadać) i Prometeusza (sporo dobrych rysunków, wiele praktycznych informacji, jednak jakoś nie pasował do nauki ze Skawiną; nie zawsze wszystkie struktury były pozaznaczane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki: http://www.amazon.com/Grays-Anatomy-Students-STUDENT-CONSULT/dp/0443069522/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1318063800&sr=1-1

Jest przyjaźnie napisany, sporo ilustracji, schematów, zagadnień klinicznych. U mnie nie nadawał się na główny podręcznik, bo wymagali od nas więcej szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaka jest Wasza opinia dot. Graya? U nas w Poznaniu był tłumaczony stąd sporo osób go tutaj poleca ;) chociaż podobno jest za mało informacji ;)

A jak oceniacie podręcznik Woźniaka? Jak dla mnie to taka bardziej zwięzła notatka niż podręcznik...

Właśnie muszę skołować Skawinę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja korzystałem z Bochenka i atlasu Sobotty. Bochenka przyjemnie się czyta, jak powieść, trzeba umieć wyselekcjonować nawał informacji. Fakt, że u nas niektóre koła były układane typowo pod Bochenka, albo przepisane z niego zdania albo szczegóły które były tylko w nim ;) Sinielnikow - dobre rysunki ale zbyt mało szczegółów naniesionych na ryciny. Pituchowa - dobra dla kierunków paramedycznych, mało szczegółów. Do neuroanatomii Fix może być jak ktoś lubi skondensowany charakter, coś w stylu Skawiny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.