Skocz do zawartości

Czy student ma w ogóle jakieś prawa?


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

Zasada jest taka, że zawsze możesz próbować się wykłócić o to co twoje, ale skutki najczęściej są mierne. Tym bardziej, że od pewnego czasu mam wrażenie iż niektórzy wykładowcy, albo nie słuchają jak się do nich mówi, albo dostali jakiegoś przestawienia w mózgu i żyją w swoim idealnym świecie gdzie np. doba ma 48 godzin. Straszne jest to, że coraz bardziej tacy profesorowie przypominają nauczycieli w liceum, dla których nauczany przez nich przedmiot jest najważniejszy na świecie i nie ma znaczenia, że na przykład na politechnice nikomu się nigdy nie przyda filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że zawsze możesz próbować się wykłócić o to co twoje

U nas raczej działa to tak, że jak już zaczniesz się wykłócać, to przegrałeś/aś. Czasem chyba lepiej działa metoda "kropla drąży skałę" - będziesz chodzić i działać, to w końcu dla świętego spokoju dostaniesz zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student ma prawo...uczyć się i nic więcej.

Raz przeszłam wszystkie instancje - kończąc u rektora ds. spraw dydaktyczno-wychowawczych. Nie chodziło tu o nie zdany egzamin, tylko chamskie zachowania szefa katedry. Był to mój pierwszy i ostatni raz. Bardzo odradzam, nawet jak się ma dowody pisemne, nagrania, zdjęcia, świadków, dr i asystentów za sobą, itd. Odradzam, choć wiem, że emocje robią swoje, a chęć dochodzenia praw jest b. duża. Wtedy nikt by mnie nie przekonał, że to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No właśnie. Bo jeśli nawet zaczniemy walczyć o swoje prawa do czegoś to prawdopodobnei wyjdzie nam to bokiem.

Znajomy tak robił po czym na obronie jeden z wykładowców zadał mu specjalnei takei pytanie żeby ten nei odpowiedział. Dobrze, że to akurat było pytanie ze specjalizacji jego promotora, bo ten powiedział, że " Z całym szacunkiem ale na to pytanie to nawet on nei zna odpowiedzi" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.