LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
Czesław

Catering dietetyczny - czy zdrowy?

27 postów w tym temacie

Od jakiegoś czasu obserwuje się nasilenie działalności firm oferujących tzw. dietę pudełkową - wszystkie posiłki sa przygotowane przez kucharzy zgodnie z przygotowanym przez dietetyków menu i dostarczane kazdego dnia do domu klienta, więc osoba zapisująca się na przykład na taki catering dietetyczny nie musi w ogóle przygotowywać swoich posiłków. Sporo o tym czytałem, wydaje mi się to bardzo wygodne i zdrowe rozwiązanie i chciałem coś takiego sprawić jako prezent mojej Mamie, która od lat zmaga się z nadwagą. Njpierw jednak chciałbym zasięgnąć Waszej opinii - uważacie, że to faktycznie jest zdrowe?

Rozwiązanie w sumie fajne, pytanie tylko czy firma zajmująca się takim cateringiem nie będzie robić wałków i tak naprawdę oleje sprawy dietetyczne, celem redukcji kosztów a dalej będzie reklamować swoje posiłki jako "dietetyczne". Ale to zweryfikowałby rynek.

Napisałem, że rozwiązanie fajne, bo można sobie zamawiać szamkę dostosowaną do stanu chorego, zgodnie z zaleceniami lekarza (jeżeli firma taką by oczywiście oferowała), ale widzę jeden, bardzo poważny minus - po prostu taniej i z niewiele większym nakładem sił wyszłoby przygotowanie sobie takich posiłków samemu.

Ja wolę sama ugotować i korzystać z tego co mam. Tak naprawdę nigdy nie będę pewna potraw o których pochodzeniu nic nie wiem :) Bo tak naprawdę jaką masz pewność jak zostały przygotowane? A samodzielne gotowanie wcale nie jest drogie :)

Ja oczywiście też samemu wolę przygotować sobie dania na kuchni. Że tak powiem "wiem, co jem" :)

Pewnie, że zdrowy. Jednak lepiej samemu jest zacząć przygotowywać coś takiego. Wyjdzie na pewno duuuuużo taniej :)

Dokładnie, ja korzystałem jakiś czas z takiego cateringu, ale wychodziło trochę za drogo .... ;)

trochę mnie to denerwuje że zdrowe jedzenie jest ogólnie droższe od niezdrowego, później się nie dziwię ile osób ma problemy... same ceny nie zachęcają do zdrowego żywienia, ale jak Cie stać na taki prezent to jak najbardziej ok. Jest to opcja dla osób, które nie mają za bardzo czasu, jednak jeżeli możecie poświęcić sobie z godzinkę na przygotowanie czegoś to lepiej jest samemu sobie kupować i szykować, można dużo zaoszczędzić.

No cóż, zdrowe jest droższe w produkcji, więc i więcej kosztuje, to chyba oczywiste. Wiadomo, że np. szynka 90% mięsa jest bardziej kosztowna niż 40% albo ser z prawdziwego mleka kosztuje więcej producenta niż wyrób seropodobny z najtańszego tłuszczu.

Zamawiałem kiedyś catering dietetyczny, ale zrezygnowałem ponieważ drogo mnie to kosztowało ;(

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się