Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pediatria - jaka to specjalizacja?

I o odpowiedź poprosimy lekarzy tej wlaśnie specjalności lub w trakcie specjalizacji. Z mojego doświadczenia z pediatrią i pediatrami dodam na początek kilka skojarzeń:

- coraz bardziej specjalistyczna

- chętniej wybierana przez kobiety :)

Wymagająca dużych pokładów cierpliwosci i ciepła. Opiekujesz się małym pacjentem, ale też jego opiekunami, którzy chwilami stanowią większe wyzwanie niż dziecko ;)

Aktualnie w związku z możliwoscią kształcenia się w wąskiej specjalizacji z pediatrii, daje to możliwosć ciągłego rozwoju oraz zerwania z "mitem pediatry- lekarza POZ".

Zdecydowanie nie musi być nudno.

Specjalizacja, która wymaga rozległej wiedzy. Często też trzeba mieć cierpliwość, bo rodzice coraz bardziej są przewrażliwieni i przychodzą do lekarza dosłownie ze wszystkim :)

Częściej wybierają to kobiety, bo jednak praca z dziećmi wymaga cierpliwości, ogólnej wiedzy i podejścia do małego pacjenta. Co nie znaczy, że panowie się do tego nie nadają, ale może trochę się boją i wolą pracować z dorosłymi :)

Według mnie bardziej cierpliwi są mężczyźni niż kobiety. 
Jak dla mnie panowie wolą jednak pracować z dorosłymi, bo czują się poważniej w swoim zawodzie :)

może i mężczyźni są bardziej cierpliwi, ale kobiety z reguły mają lepsze podejście

Oj uwierz że nie zawsze tak jest ;D wszystko zależy od danej osoby, jeden będzie cierpliwy a innemu sie będą ręce trzęsły ze złości :P

W mojej rodzinie  i mama i ojciec są pediatrami, dlatego nie mogę zdecydować kto lepszy)))

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się