LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
Zaloguj się, aby obserwować  
duch

Jak postąpić w przypadku pacjenta bez szczepień?

10 postów w tym temacie

Drodzy Czytelnicy,

chciałem zapytać jakie jest Wasze postępowanie kiedy do Waszych szpitali czy gabinetów zgłaszają się pacjenci (szczególnie dzieci), które nigdy nie były szczepione? Np. dlatego, że rodzice zrezygnowali ze szczepienia dziecka.

I moje drugie pytanie - czy są jakieś dokumenty opisujące, normujące zachowanie w takiej sytuacji? Czy takie przypadki należy komuś zgłaszać?

Pytam z perspektywy chirurga - sytuacja np. podczas dyżuru, gdy do drobnego zabiegu w ramach ambulatorium zgłasza się nieszczepione dziecko.

pozdrawiam!

Najgorsze jest jak nie ma się szczepień na żółtaczke, wtedy warto dać rodzicom prawo wyboru, niech decydują co robić.

Większość osób nie ma szczepienia na żółtaczkę i jakoś żyje.

no bo szczepienie obowiązkowe dzieciaków nie zaczęło się wcale tak dawno, na początku lat 90, czyli to są osoby z przedziału 20-30 lat teraz. To jednak znacząco więcej jest ludzi 30-80, część jest zaszczepiona bo musiała być przed jakąś operacją, ale to nie wszyscy. Tendencja powinna się zmienić, chyba że ten nurt antyszczepionkowy naprawdę się tak rozkręci, że ludzie przestaną całkiem szczepić swoje dzieci...

Z tego, co widzę w pracy, to jednak większość o szczepieniu nic nie wie.

Ja jestem z 89 i zaszczepiłam się na wzw dopiero na 1. roku studiów, bo kiedy się urodziłam szczepienie noworodków jeszcze nie było obowiązkowe.

Także tego, jeśli nie jesteście pediatrami, to odpowiedzcie sobie na pytanie jaki % Waszych pacjentów ma <26 lat. ;)

Ja urodziłam się w 1975 r. i miałam tylko kilka szczepień w życiu, nigdy żaden lekarz mnie o żadne szczepienia nie pytał.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować