Skocz do zawartości
devitto

Z jakiej korzystacie książki do nauki i poszerzania wiedzy z onkologii?

Recommended Posts

Jestem ogromnym wielbicielem sztandarowej pozycji, jaką jest Onkologia prof. Kordka. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jest na rynku wiele książek o tematyce onkologicznej.

Z jakich innych książek korzystacie, drodzy użytkownicy? Jakie polecacie, a jakie innym byście odradzali?

2-tomowy Krzakowski - Onkologia kliniczna, podręcznik do specjalizacji. Poza tym na stronie Polskiej Unii Onkologii www.puo.pl jest dużo ciekawych informacji, w tym książka w wersji online (dostępna również chyba w wersji drukowanej) zawierająca podstawowe, ale konkretne informacje o nowotworach (z dużym naciskiem na klasfikacje), a także najnowsze wytyczne dotyczące schematów terapeutycznych nowotworów w poszczególnych stadiach (łącznie z nazwami schematów chemioterapii i opisem które leki zawierają, w jakich dawkach, w którym dniu cyklu, ile cykli), także z dawkami promieniowania w radioterapii itp. itd.

Wie ktoś może gdzie powyższą książkę można dostać? ...może ktoś ma w PDF, albo wie w którym kserze można to znaleźć? ...bo alledrogo puste, a w księgarniach nakład wyczerpany i lipton jest...

Może spróbuj w bibliotece? xD

ostatni raz byłem w bibliotece 5 lat temu i w efekcie z biegiem czasu moja magiczna karta z kodem paskowym wyparowała z bliżej nieokreślonego miejsca w którym ją zostawiłem :D ...ale fakt - tam możnaby tą książkę pewnie znaleźć...

"Onkologia : podręcznik dla studentów i lekarzy / pod red. Radzisława Kordka ; współpraca redakcyjna Jacek Jassem [i in.]. - Wyd. 3 popr. i uzup. - Gdańsk : Wydaw. Via Medica, 2007."

Dostępne chyba ze trzydzieści egzemplarzy ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się