Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gp_doctor

Ubezpieczenie z uczelni - obowiązkowe?

Recommended Posts

Zastanawiałem się ostatnio, czy prawdziwa jest plotka, że ubezpieczenie, jakie załatwia uczelnia dla studentów jest obowiązkowe oraz czy tym samym, jeśli student nie podejmuje się opłat za ubezpieczenie (tak jakby "nie decyduje się"), to pod koniec studiów uczelnia może wystawić mu rachunek za wszystkie raty, jakich nie zapłacił?

Do tej pory myślałem, że jest to po prostu dodatkowe ubezpieczenie NW oraz dodatkowo, za ewentualną szkodę jaką moglibyśmy spowodować w trakcie zajęć.

U nas na uczelni sprawa z ubezpieczeniem wygląda tak, że na początku roku akademickiego każdy student może wziąć odpowiedni druczek do zapłaty z Dziekanatu i do końca października go oddaje - tak jakby to jednak było dobrowolne...

Ja też wiem, że jest dobrowolne. Jeśli miałem swoje ubezpieczenie to tylko chyba podpisywałem, że już mam i nie chcę.

U nas są dwie wersje. 1. ubezpiecza nas uczelnia, ale tylko na zajęciach, działalność w kołach lub poza Warszawą na własny rachunek=opcja nr 2. czyli ubezpieczenie dodatkowe, na wszelki wypadek.

Generalnie jest dobrowolne, natomiast liczcie się z tym, że bez ubezpieczenia mogą was nie wpuścić na praktyki.

jest dobrowolne. uczelnia nie ma prawa wystawić rachunku za coś, na co się nie zgadzasz. poza tym to Ty decydujesz u jakiego ubezpieczyciela i na ile się ubezpieczasz.

Ubezpieczenie jest dobrowolne, jednak musisz je mieć, by robić praktyki wakacyjne. I tu ciekawa rzecz: można sobie oczywiście zorganizować takie samo ubezpieczenie w zakresie prywatnym, jednak jest ono ponad dwa razy droższe niż uczelniania "zbiorówka". I tu kończy się temat, bo właściwie wychodzi na to, że jest obowiązkowe :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować