Skocz do zawartości

Ile powienien zarabiać lekarz?


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

"berbelek"

Kierowca C+E może tyle zarobić co ty podliczyłeś

 

A co do miliona rocznie to dziwnie liczysz ...

- mieszkanie kupuje się raz i wcale nie mówię o willi nie wiadomo jakiej z parkiem ot np 200m2 + kawałek ogródka 150x100 m pod miastem

- samochód ok 250 tys utrata wartosci po 3 latach ok 60% to nam daje ok 100 tys ze sprzedaży auta wiec koszt 150 tys / 3lata *12 miesiecy = 4.200 za miesiąc przy kupnie auta za np 180 tys to nam daje 3 tys

A przecież "nowy 2 latek" daje jeszcze korzystniejszą perspektywę

 

mały yacht do rekreacji(chodzi mi o coś pokrojuhttp://otomoto.pl/ja...to-B203858.html ) czy motocykl to dużo niższe koszty i ponoszone rzadziej

Dziś z  pensji + praktyki prywatnej można dobić do 10 wiec przy małżeństwie daje to  20tys - wiec i dziś z pewnymi złagodzeniami możliwa jest realizacja w/w punktów.

Miks etatu i dyżurów również, trzeba jednak pamiętać że nie każda specjalność ma wysoki potencjał komercyjny a zatracenie się w dyżurach odizolowuje od rodziny a przecież to(czas dla rodziny) jest najważniejsze w mojej wypowiedzi.

 

Nie chcesz kolego tyle zarabiać -ok oddaj na biednym , wspieraj rodzinę , jedź na misje .

Ale krytykować kolegów za to że pragną przyzwoicie żyć ?-to nie jest normalne.

 

Dlaczego za granica ma się tak dać a u nas nie ?- zasługujemy na to wszyscy

 

Dużo złego wynika z monopolu NFZ oraz globalnie niskich funduszy w sektorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za granica ma się tak dać a u nas nie ?- zasługujemy na to wszyscy

Przede wszystkim za granicą pracuje się inaczej. U nas część lekarzy zwala sporą część pracy na pielęgniarki (najlepiej żeby jeszcze operowały zamiast doktora); niektórzy na myśl o tym, że trzeba się skalać pracą dostaje niemal wstrząsu.

Znam lekarzy, którzy wyjechali i przeżyli szok, że zagramanicą jednak wymagają czegoś więcej niż tylko siedzenia i bujania nogą w lekarskim.

Tak więc niestety nie wszyscy zasługują i nie wszyscy dostaną ;)

Tylko ze te kalkulacje dotyczą specek komercyjnych a wszyscy lekarze powinni mieć na to szanse i to jest problem dlatego lekarz w szpitalu powinien móc zarobić podobnie jak kolega z innej specjalizacji w warunkach wolnorynkowych

\Kolega w szpitalu sobie weźmie kilka dyżurów. Jesli ma szczęście do specjalizacji dyżury spędzi na oglądaniu filmów i spaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje .

Tylko ze czy w Polsce wysługujesz się pielęgniarkami czy też nie to na pensje nie wpływa wiec ok niech lekarz pracuje sumienniej ale lepiej płatnie i wszyscy powinni być zadowoleni ,

Co do dyżurów ok masz częściowo racje - zarobić się da ale kosztem wielu godzin w pracy a jednak na prywacie można to mieć efekt przy mniejszym czasie pracy.

A to wszystko skłania się do tego co pisałem na początku lekarz powinien zarabiać tyle by było go stać a zarazem miał czas dla rodziny wiec możliwość dużych pensji z dużej liczby dyżurów to nie to o czym marze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko skłania się do tego co pisałem na początku lekarz powinien zarabiać tyle by było go stać a zarazem miał czas dla rodziny wiec możliwość dużych pensji z dużej liczby dyżurów to nie to o czym marze

Zarobki powinny być przede wszystkim proporcjonalne do wkładu i zaangażowania w pracę ;)

Na szczęście coraz częściej takie są - tu gdzie pracuję różnice między doktorami na jednym oddziale bywają dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2011 at 15:42, hypersonic napisał:

Masz racje .

Tylko ze czy w Polsce wysługujesz się pielęgniarkami czy też nie to na pensje nie wpływa wiec ok niech lekarz pracuje sumienniej ale lepiej płatnie i wszyscy powinni być zadowoleni ,

 

Co do dyżurów ok masz częściowo racje - zarobić się da ale kosztem wielu godzin w pracy a jednak na prywacie można to mieć efekt przy mniejszym czasie pracy.

 

A to wszystko skłania się do tego co pisałem na początku lekarz powinien zarabiać tyle by było go stać a zarazem miał czas dla rodziny wiec możliwość dużych pensji z dużej liczby dyżurów to nie to o czym marze

No nie wiem, czy się zgodzić z Tobą. Znam lekarzy którzy wyjechali do Irlandii i narzekają, że .... nie mają co robić. W Polsce zawaleni byli papierkową robotą, nie mieli czasu na spokojne przebadanie pacjenta, zastanowienie się nad diagnozą, aby się utrzymać musieli brać po 6-7 dyżurów w miesiącu. Tam mają sekretarki medyczne, cała papierkowa robota odpada ich cała dniówka sprowadza się do leczenia pacjentów. Ponieważ lekarz z Polski ma zawsze mało czasu i jest przyzwyczajony do szybkiego badania, dlatego tam "kończy pracę" o 10. Od tej godziny nie ma już co robić, bo leczenie ustawione. Jeżeli ktoś za mnie zrobi papierkową robotę to mogę odciążyć nieco pielęgniarki. Swoją drogą tak mówisz, że lekarze spychają różne czynności na pielęgniarki idąc tym tokiem rozumowania, to kierownik w firmie budowlanej też nic nie robi, bo wszystko wykonują za niego pracownicy fizyczni? Każdy ma swoje obowiązki. Lekarz jest od myślenia i ew od wykonywania czynności z którymi nie radzi sobie pielęgniarka, a one mają to wykonywać.

 

Co do zarobków. 2000zł na stażu i 2800 na rezydenturze (na rękę) to stanowczo za mało. Biorą również pod uwagę to, że na studiach mało kto ma czas na zarabianie pieniędzy, a na stażu jeżeli ktoś myślałby o dodatkowym zajęciu to raczej związanym z zawodem, a nie jako kelner, gdyż ma niepełne prawo wykonywania zawodu. Ok, 3000zł na stażu (jako rekompensata za studia, oraz przymus pracy przez rok po studiach za z góry narzuconą stawkę), 5000-6000zł na rezydenturze i >10 000 po zrobieniu specjalizacji. Co do zarobków w USA (stawki są duże, ale należy podzielić przez 2, gdyż pewnie z połowa idzie na ubezpieczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blood997 - jaka znowu rekompensata za studia - nikt nie zabroni Ci pracować przecież - wszystko zależy od organizacji czasu, zdolności i chęci.

Stażyści lekarze zarabiają mniej niż stażysta nauczyciel obecnie i chyba w ogóle lekarzom musi być bardzo dobrze, skoro nie domagają się podwyżek od dobrych paru lat, a tacy nauczyciele dostają takowe praktycznie co roku i to mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tak mówisz, że lekarze spychają różne czynności na pielęgniarki idąc tym tokiem rozumowania, to kierownik w firmie budowlanej też nic nie robi, bo wszystko wykonują za niego pracownicy fizyczni? Każdy ma swoje obowiązki.

Owszem każdy ma swoje obowiązki. Niektóre z nich są zarezerwowane jedynie dla lekarza i to on powinien je wykonywać. Tymczasem część z owych obowiązków jest zrzucana na pielęgniarki.

Dla przykładu....

Obecnie mamy na oddziale pacjenta z powikłaniem poprzetoczeniowym. Jak się okazalo krew toczyła sama pielęgniarka bez żadnego nadzoru lekarskiego, bo "doktorowi nie chciało się wyjść z dyżurki". Niestety tym razem będzie musiał ruszyć tyłek i pojawić się w biurze OIL, a być może tez i w sądzie.

Nie są to odosobnione przypadki - po prostu nie każdy z nich wychodzi na jaw. Swego czasu po kontroli okazało się, że tego typu proceder dotyczy nawet 1/3 szpitali na danym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie ważne za ile pracuje, staram się wykonywać swoje obowiązki najlepiej. Pracowałam w kilku miejscach, na różnych stanowiskach (poza med i med), za różne pieniądze. Nie wyobrażam sobie wykonywać źle/częściowo pracy z tej racji, że za mało mi płacą. Nie zachowuję się jak dziecko w przedszkolu. Jak mam pensję nie odpowiednią to albo podnoszę kwalifikacje, idę do dyrektora o podwyżkę albo przenoszę się, tyle.

Zawód lekarza to zawód zaufania, świadomie go wybrałam i nie będę mścić się na pacjencie za moją pensję.

Wracając do głównego wątku to owszem pensja lekarzy jest niska w PL. Powinna być ok 2x wyższa, chociaż by ze względu na konieczność ustawicznego kształcenia - to kosztuje całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.