Skocz do zawartości

Klasa biotechniczna czy biol-chem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czeka mnie teraz trudny wybór. Chcę iść do liceum i mam dwie klasy do wyboru:

a)biotechniczna (biologia, chemia, matematyka)

b)biol-chem (biologia, chemia, angielski)

W klasie biotechnicznej jest matematyka, która lubię i podobno przydaję się przy rekrutacji, natomiast w klasie biol-chem jest angielski za którym nie przepadam.

Dowiedziałem się, że w klasie biotechnicznej jest mniej biologii i chemii niż w biol-chem, dlatego mam wątpliwości. Pociąga mnie medycyna i chcę to robić w przyszłości, ale wiadomo, zawsze może mi się nie udać. W klasie biotechnicznej mam matematyke, więc w razie nie uzyskania wystarczającego wyniku z matur na medycynę, mogę iść na jakieś studia związane z inżynierią (co też w jakiś sposób mnie interesuję, ale nie w takim stopniu jak medycyna). 

W klasie biol-chem są szycia chirurgiczne na różnych preparatach, natomiast w klasie biotechnicznej tego nie ma.

Mam dylemat, ponieważ w klasie biol-chem jest więcej biologii i chemii, co daje mi lepsze przygotowanie do matury, natomiast jest angielski, za którym nie przepadam, natomiast w klasie biotechnicznej jest matematyka, która lubię. 

Aktualnie bardziej myślę nad biotechniczną, bo niektóre uczelnie biorą pod uwagę matematyke, natomiast obawiam się, że bedzie tam za mało biologii i chemii, żeby wystarczająco się przygotować i nauczyć. A wy co o tym myślicie? Co byście wybrali na moim miejscu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za moich czasów nie było klasy biotechnicznej, ale szczerze mówiąc wydaje mi się to być lepszym rozwiązaniem niż samo biol-chem. Jeśli chodzi o przygotowanie to w większości przypadków i tak trzeba samodzielnie nadrabiać żeby osiągnąć dobry wynik więc profil klasy nie ma aż tak dużego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.