Skocz do zawartości
j.aga

Specjalizacja w Hiszpanii, homologacja tytułu

Recommended Posts

Cześć,
W tym roku skończyłam studia i poważnie interesuję się wyjazdem na specjalizację do Hiszpanii.
W wymaganiach, które trzeba spełnić, by uzyskać dokument potwierdzający tytuł (jest dopisane: umożliwiający wykonywanie zawodu :S ) potrzebne są dwa przedmioty, których u nas nie ma: praktyki na różnych oddziałach jako osobny przedmiot oraz praca dyplomowa (odpowiednik magisterskej).

Stąd moje pytanie, czy ktoś już ma doświadczenie z całą tą zabawą i ile to trwa? I czy uda się dostać homologację bez stażu (tylko, że on i tak nie jest na liście przedmiotów na studiach :/ ) i tej pracy dyplomowej?
Będę naprawdę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc w tej sprawie. :blush:

Dla zainteresowanych podam szczegóły homologacji, które znalazłam w sieci. :)

Dokładnie chodzi o taki punkt (na dole)  w ich liście przedmiotów.. U nas praktyki wakacyjne są wliczone jako osobny przedmiot, faktycznie :-)  ale np na psychiatrii nie mieliśmy.. najbardziej obawiam się tej pracy "Trabajo fin de grado"... Może w całej Polsce znajdzie się choć jedna osoba która da mi nadzieję, że ta homologacja jest w ogóle osiągalna:-)

Prácticas preprofesionales, en forma de rotatorio clínico independiente y con una evaluación final de competencias, en los Centros de Salud, Hospitales y otros centros asistenciales y que permita incorporar los valores profesionales, competencias de comunicación asistencial, razonamiento clínico, gestión clínica y juicio crítico, así como la atención a los problemas de salud más prevalentes en las áreas de Medicina, Cirugía, Obstetricia y Ginecología, Pediatría, Psiquiatría y otras áreas clínicas. Trabajo fin de grado: Materia transversal cuyo trabajo se realizará asociado a distintas materias.

Jeszcze mam troche czasu do konca studiów, ale mysle o powrocie do Hiszpanii. j.aga, ZosiaW, jesli mozecie sie podzielic info bylabym wdzieczna

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się