LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
bona_fide

staż zagraniczny w ramach specjalizacji

2 posty w tym temacie

Hejka:-)

Obecnie jestem na 1 roku specjalizacji z interny. Życie tak się układa że za około 4-6 miesięcy chciałabym się znaleść na Gibraltarze, a więc chcę pojechać na staż zagraniczny w ramach szkolenia specjalizacyjnego. W tej chwili rozważam jak właśnie sam Gibraltar (czyli Anglia) lub przylegające okolice Hiszpanii. Do Anglii potrzebowałabym wizę (bo nie jestem obywatelką UE), do Hiszpanii potrzebowałabym hiszpańskiego. Kompletnie nie wiem z czego mam rozpocząć. Być może ktoś tu ma jakieś doświadczenie w tym pytaniu, będzie taki uprzejmy i opowie o tym wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.:-D

Cześć :)

najważniejsze jest byś wybrała sobie miejsce i porozumiała się z tą instytucją/doktorem czy możesz przyjechać. Czasem wystarczy znaleźć maila i napisać proste pytanie o możliwość przyjazdu z jakąś motywacją :) Potem w zależności od miejsca zapewne różne kwestie formalne.

Ja w trakcie rezydentury wyjechałem na 2 miesiące - niestety wyjazd był bezpłatny (nie dostawałem rezydentury) i póki co o tyle przedłuży mi się rezydentura, ale mogę napisać podanie o zaliczenie (staż tematycznie zgodny) i będzie zaliczony najprawdopodobniej - jeszcze mam to przed sobą.

Serdecznie pozdrawiam,

MP

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się