Skocz do zawartości

Pediatria - Kubicka, Dobrzańska czy jeszcze inna książka?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

A co myślicie o 

Pediatria

red. Paul H. Dworkin

 

Wypożyczyłem bo była akurat w bibliotece , książka z serii NMS czyli książek do nauki pod egzaminy testowe tak jak np Mikrobiologia Virella

Przejrzysta układ graficzny , tylko jak merytorycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Pojawiła się w tym roku nowa pozycja Pediatrii - Kawalec , Grenda, Ziółkowska 2013. Na liście podręczników do LEK-u jej oczywiście nie ma (choć nic dziwnego, jeżeli figuruje na niej Szczeklik 2005).

 

Czy ktoś cokolwiek wie na temat nowego podręcznika - czy to on teraz obowiązuje do LEK-u , czy nadal 2010.?

 

Rok temu zakupiłem nową Kubicką,Kawalec 2010... Nasza pani profesor z Pediatrii uznała, że do egzaminu nas obowiązuje nowy podręcznik z 2013r, zastanawiam się tylko czy z LEK-iem jest podobnie ??? I czy pytania do LEK-u są m.in nadal układane z Kubickiej , Kawalec czy już może z najnowszej z 2013 Kawalec , Grenda, Ziółkowska... :)

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę nową książkę i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne :) Ładna, czytelna, przejrzysta, ryciny, obrazki zarówno w kolorze jak i czarno-białe, masa siatek centylowych, zobaczymy jak się będzie sprawdzać podczas nauki. Póki co jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udałam się do czytelni celem przejrzenia i porównania starej Kubickiej i nowej Kawalec. Wniosek - to prawie to samo. Identyczny układ rozdziałów i podrozdziałów, przeczytałam kilka przypadkowo wybranych podrozdziałów w obu - informacje te same, ubrane w inną formę gramatyczną. Możliwe że były różnice w innych miejscach, nie wiem, nie przeglądałam całych. W tej nowej jest za to sporo więcej obrazków i tabelek. No i jest fajniejsza wizualnie, dla niektórych to też istotne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Owszem. Da się z tego uczyć, ale nic specjalnego. Nie wiem jak w 2 wydaniu, ale w 1 zdarzały się błędy. Generalnie jeśli chodzi o książki z pediatrii, rewelacyjnej jeszcze nie spotkałam, także Dobrzańska nie prezentuje się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.