Skocz do zawartości

Zarobki - dlaczego to taka tajemnica?


Kot

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie!

Dlaczego rozmowy o zarobkach lekarzy są takim tematem tabu? Koledzy wstydzą się ujawniać swoje stawki. Efektem tego są sytuacje w których okazuje się, że młody rezydent zarabia za godzinę pracy więcej niż kilku specjalistów.

Nie wstydźmy się rozmawiać o zarobkach. Nie bójmy się negocjować. Bardzo nas brakuje - powinniśmy śrubować stawki. Inaczej sami sobie gotujemy taki los...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja jako osoba jeszcze spoza tematu.

Ile może zarobić w Polsce lekarz 

a)kardiochirurg

b)neurochirurg

c)dermatolog+medycyna estetyczna

d)chirurg plastyczny+medycyna estetyczna

 

Ja wiem, że nie da się jednoznacznie powiedzieć co, jak, ile, ale mniej-więcej, skoro taki temat powstał to jakieś przecież informacje każdy ma, więc proszę podzielcie się, bo jest taki natłok różnych informacji, że sam nie wiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał z moich obserwacji część się wstydzi a część nie zdaje sobie sprawy jak wygląda świat dookoła.

Ci drudzy to często lekarze średnio i mocno zaawansowani wiekiem których cechuje:

- oderwanie od warunków rynku

-lokalne przywiązanie

-zmniejszenie potrzeb(nie oszukujmy się największe wydatki ma się na początku a nie na końcu dorosłego życia).

Ich pensje stoją od lat w miejscu i nie mają pojęcia jak wyglądają pensje innych, nie można też pomijać wpływu polskiej mentalności- pytanie o zarobki uchodzi za znaczny nietakt.

 

 

maciekk21 - Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie ponieważ jest to bardzo ale to bardzo zróżnicowane.

Wg GUS lekarze średnio około dwudziestu kilku złotych netto.

Dominanta wynosiła chyba koło 4tys brutto - wygoogluj "Struktura wynagrodzeń wg zawodów" 

Z tych wymienionych to najsłabsze perspektywy mają neurochirurdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka grupa na fejsie dotycząca pracy dodatkowej dla rezydentów i tam nie przyjmują ogłoszeń bez podanej stawki :) Nie - to nie jest kryptoreklama :)

Ja poniżej 60 zł/h brutto nie schodzę - roboty jest w bród i mogę wybrzydzać. Jak ktoś mi proponuje mniej to ze śmiechem mu dziękuję :)

Inna sprawa, że biorę różne SORy, NPLe i inne kloaki do których większość znajomych boi się wejść. Ale już niedługo będzie dodatkowa robota w anestezji więc luzik :)

 

maciekkk - nikt Ci na takie pytanie nie odpowie - uczepiłeś się tej medycyny estetycznej... Na przykład Kardiochirurg Zembala zarabia kilkadziesiąt tysiaków miesięcznie bo jest właścicielem prywatnej firmy która prowadzi oddziały kardiologiczne. Inny kardiochirurg u mnie na etacie w szpitalu ma pensję bez dyżurów ok 5000 zł ale pracuje także w prywatnej klinice - tam pewnie dostaje pieniądze od zabiegu. Neurochirurg może pracować praktycznie tylko w państwowym szpitalu dlatego zarobi mniej. Są profesorowie ustawieni na wykładach dla firm farmaceutycznych i oni mogą zarabiać po kilka milionów rocznie. To kwestia pozycji w zawodzie, prestiżu i osobistych cech - nie każdy może liczyć na takie dobre pieniądze.

Stawka dla specjalisty na kontrakcie to ok 10000 zł/miesiąc za około 200h pracy. Są tacy co pracują za 4000 zł netto za etat. Lekarze rodzinni (specjaliści) zarabiają zwykle ok 10000 zł/mies za goły etat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dobrze znam tą grupę :)

Oczywiście że można uzyskać normalne stawki ale jest też sporą ilość lekarzy którzy zarabiają skandalicznie mało -skoro są chętni po co podwyższać.

Np. regulamin płac w moim szpitalu przewiduje dla specjalisty 3200 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy lekarz ma inną stawkę. W każdym szpitalu, przychodni, na każdym oddziale w zależności od stazu pracy, posiadanych specjalizacji, formy zastrudnienia (etat czy kontrakt), ilości i możliwości dyżurów, zapotrzebowania na lekarzy (wielkości braków) w danym miejscu, determinacji dyrekcji do utrzymania danego oddziału/poradni z powodów prestiżowych lub lokalnych uwarunkowań - pensje się różnią. Nikt ci nie powie ile kto dokładnie zarobi bo zależy to od dziesiątek zmiennych.

W sektorze prywatnym sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.