Skocz do zawartości

Lublin. Temat dla kandydatów na studia (pytania o studia, życie w Lublinie itp.)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Chciałam zapytać Was o opinie o uczelni. Jaka jest atmosfera na lekarskim? Panuje wyścig szczurów czy jest w miarę znośnie? Jakie jest Wasze zdanie o kadrze? Czy to prawda że na pierwszym roku jest dużo więcej nauki niż na innych uczelniach (inny program)?

Jeśli zgodzilibyście się to chciałabym umieścić Wasze wypowiedzi (lub fragmenty) na moim blogu - medycyna2012. Jeśli nie, to i tak jestem ciekawa Waszych opinii, bo jestem tegoroczną kandydatką na lekarski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie drugi rok wiec mogę powiedzieć kilka słów o mojej alma mater

Nie studiowałem na innej uczelni medycznej dlatego nie wiem jak z programem i "ciężarem" pierwszego roku , wiem że 1 rok jest cięższy niż 2 bo na 2 jest naprawdę spoko

Co do atmosfery to rozgraniczyłbym aspekt studentów jak i uczelni

Wśród studentów ciężko zauważyć tzw wyścig szczurów , nauka przebiega w miłej koleżeńskiej atmosferze a ludzie starają się integrować i zwiększać więzi interpersonalne.

Moi koledzy powtarzają "Trzeba się szanować" i takie jest motto

Co do uczelni skrót UM można odczytywać na równi z "Uniwersytet Medyczny" jak i "Uniwersytet Magiczny" ponieważ by nie było zbyt sielsko reprezentanci uczelni przybierają postawę "mąciwody" , bywają to niegroźne incydenty , dużo strachu o nic a jest jak powinno być ale czasem też lekko negatywne zjawiska

Świerzym przykładem jest to iż tydzień przed egzaminem 0 nie wiadomo było czy tak naprawdę jest on bonusową szansą czy też jego niezdanie powoduje "wrzesień" a jest on jedynie możliwością wcześniejszego podejścia

Do tej pory nie wiem co w kwestii nieusprawiedliwionych nie obecności bo regulamin swoje a interpretacje poszczególnych katedr swoje , czy podobna nie jasność do sposoby liczenia średnich upoważniających do zwolnień lub przed terminów (w obrębie jednej katedry wiele wiele wersji)

Lubelski UM wpisuję się jakby w klimat lublina i mam na myśli coś bardzo pozytywnego , miasto jest na tyle duże by wszelkie potrzeby mogły być zrealizowane a jednocześnie na tyle "małym" by nie przytłaczać i dawać poczucie zaznajomienia.

Studiuję się dobrze , sielsko czasem z lekka dozą irracjonalizmu , wśród generalnie dobrze nastawionych kolegów a co do poziomu studiów to ciężko znaleśc wiarygodne kryterium - na pewno nie można powiedzieć że Lublin jest słabszy bo niby w czym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie, nie płaci się nigdzie :)

Nie ma możliwości, by zapisano Cię na listę płatnych bez Twojej wiedzy. Nie pamiętam jak to było dokładnie w Lublinie, ale są dwa systemy dostania się na płatne- albo oddzielna rekrutacja na niestacjonarne, albo wypełniając podanie na studia stacjonarne zaznaczasz opcję, żeby w razie nie dostania się na listę niepłatną wpisać Cię na płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie,odnośnie matury z chemii. 1.Otóż,że z chemią jakoś za bardzo się nie lubimy,i nie bardzo"wchodzi" do głowy,to czy jest ona przeszkodą,żeby nie iść na Lekarski? i 2.czy dużo jest chemii podczas 6 lat studiów? 3.A czy są jakieś egzaminy z matematyki na tych studiach?    :) Dziękuję z góry za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,odnośnie matury z chemii. 1.Otóż,że z chemią jakoś za bardzo się nie lubimy,i nie bardzo"wchodzi" do głowy,to czy jest ona przeszkodą,żeby nie iść na Lekarski? i 2.czy dużo jest chemii podczas 6 lat studiów? 3.A czy są jakieś egzaminy z matematyki na tych studiach?    :) Dziękuję z góry za odpowiedź :)

jest przeszkodą, bo musisz zdać z niej maturę. Na studiach nie ma aż tak dużo chemii, ale na 1 roku jest chemia, a potem biochemia, a potem jeszcze farmakologia, gdzie chemii też nieco jest, jak by nie patrzeć. Egzaminy z matematyki... nie wiem jak w Lublinie, ale we Wrocławiu nie ma nic takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przeszkodą, bo musisz zdać z niej maturę. 

 

 

 

 

 

No nie do końca bo zamiast chemii można fizykę zdawać

 

Kolega który własnie tak zdawał musiał trochę więcej czasu poświecić na chemię i biochemię ale bez przesady

 

Matematyki nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.