Skocz do zawartości

Czego teraz słucham?


Lumen

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon, moim zdaniem jeśli nie było nic lepszego (bo przepraszam, ale ja się nie orientuję nawet, jakie były propozycje, dzisiaj w radiu usłyszałam tą Liber ft InoRos, wg mnie dużo lepsza) to z naszą muzyką jest tak samo jak z piłką nożną...czyli dramat. Czytałam wczoraj opinię, że ta piosenka to zemsta kibiców na PZPNie i chyba to prawda:) Niestety obawiam się, że tym hitem narobimy sobie przysłowiowej wiochy (bez urazy dla wszystkich pochodzących ze wsi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos "Ko ko ko ko będzie spoko" to... piosenka wpada w ucho, jest całkiem śmieszna, ale żeby miała zagrzewać kadrę do gry to nie wiem :( Czy słyszeliście, że ona ma być śpiewana na żywo przed meczami naszej rep? ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie piosenka jest dobra. Jest wesoła, rozrywkowa, łatwo zapamiętać, dobrze się nuci, wykonują ją tradycyjne polskie babcie. Podoba mi się, bo można sobie tę prostą melodię zaśpiewać po kilku piwkach po wygranym meczu, a nie jest trudna do wyśpiewania;)

/Jedyne co mnie w niej denerwuje i co skreśla ją całkowicie z mojego "wesołego, pijackiego repertuaru" wokalnego to jej tekst. Jest żałosny, reprezentuje poziom wiejskiego disco polo z wczesnych dziewięćdziesiątych. Wstyd wypowiadać tak przaśny tekst;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pojawiło się oskarżenie o plagiat względem utworu napisanego 40 lat temu przez Wojciecha Kilara - przesłuchując tamten utwór, wydaje się dość słuszne to oskarżenie, zobaczymy co z tego wyjdzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik Wojtczak

Widzę, że dyskusja nie tylko na moim blogu się toczy.

Co do plagiatu to nieprzesadzałbym, ale kwestia oceny

Natomiast słowa piosenki Jarzębiny. Moim zdaniem nie są najgorsze, ale sam tytuł będący początkiem refrenu ten utwór po prostu dyskwalifikuje.

Pare fraz tekstu mi sie bardzo podoba - przypominają trochę kawałki z 74 i 82

Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,

Że tu dla nas wszystkich

Euro się zaczyna

wszyscy razem zaśpiewajmy,

naszym doping dajmy.

Orzełki biegajcie żwawo po murawie,

Zdobywajcie gole i będzie po sprawie jak pierwszy raz słuchałem zrozumiałem pole i zdziwiła mnie głęboka myśl taktyczna ;)

Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy

Nie kłopocz się siostro

My euro wygramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.