Skocz do zawartości

Co daje doktorat?


Hide

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

mój pierwszy post i pytanie może wydawać się trochę nie na miejscu, ale jednak... Chciałem zapytać o bardzo pragmatyczną rzecz - co daje lekarzowi tytuł doktora?

Zrobienie i obronienie doktoratu to niewątpliwie doświadczenie i prestiż, ale czy ma to np. wpływ na dochód lekarza (z doktoratem) na etacie w szpitalu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem również, że tytuł Doktora to również wyższe stawki za godzinę. Prawda to?

W mniejszych miastach lekarz z tytułem doktora w swoim prywatnym gabinecie bierze za wizytę o jakieś 20zł więcej, niż taki sam specjalista bez doktoratu ;). Czy w ZOZach sam tytuł robi jakąś różnicę, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem również, że tytuł Doktora to również wyższe stawki za godzinę. Prawda to?

Zazwyczaj tak, ale stawki tak naprawdę weryfikuje rynek.

Co do szukania pracy - bardziej istotna jest specjalizacja i jakieś dodatkowe umiejętności, którymi może się człowiek pochwalić. Doktorat przydaje się natomiast w przypadku konkursu na ordynatora oddziału.

A do tego podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę dobra karta przetargowa, ale czy może zwiększyć dochód to nie mam pojęcia.

Mój nieco zwiększył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat studiów doktoranckich:

po1: Czy jest możliwe rozpoczęcie studiów doktoranckich już na stażu?

po2: Jaki jest wymiar godzin doktoranta i czy jest to od czegoś zależne?

po3: Jest możliwe pogodzenie etatu rezydenta i studiów doktoranckich i jak to mogłoby czasowo wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

wiem tylko co nieco, ale spróbuje odpowiedzieć. Przepraszam jeśli wprowadzam w błąd ;)

ad 1. Wydaje mi się, że tak. Tu bardziej chodzi o stopień naukowy, a nie o prawo do wykonywania zawodu etc.

ad 2. Nie wiem jaki wymiar, ale z tego co się orientuje to masz zajęcia na które chodzisz, ćwiczenia ze studentami + piszesz (robisz badania, zbierasz materiały etc.) swoją pracę doktorską, ale nie wiem czy tak hop siup od razu

ad 3. Z tego co wiem na niektórych uczelniach nie ma takiej możliwości (a może na wszystkich), ale znam przynajmniej jedną osobę, która robi to i to.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś podzieli się informacjami z 1. ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Trzeba mieć albo PWZ albo ukończony staż.

2) Każda uczelnia prowadząca studia doktoranckie układa program takich studiów i tam jest dokładnie określona liczba godzin. Musisz po prostu zajrzeć na stronę uczelni, na której ew. chcesz robić doktorat. Tu nmasz dla przykładu program studiów w Wawie i Krk:

http://www.cm-uj.kra...plik.php?id=337

http://doktoranci.bo...=program_ramowy

3) obecnie jest możliwe bycie rezydentem i studentem dziennych studiow doktoranckich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.