Skocz do zawartości

Co daje doktorat?


Hide

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ja mam pytanie odnośnie doktoratu - kiedy się go zwykle zaczyna - przed czy po specjalizacji? jak to wygląda tzn czy po ewentualnie ukończonym doktoracie jest szansa dostać się na specjalizację i odwrotnie? i co z prawem wykonywania zawodu - przepada w trakcie robienia doktoratu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabi ile kosztuja niestacjonarne doktoranckie to nie wiem, ale jest jeszcze możliwość pisania doktoratu "eksternistycznie" za okolo 9-13 tys zł z tego co wiem. Musisz jednak wówczas najprawdopodobniej mieć pieniądze na swoje badania (ten koszt 9-13 tys zł to opłata za promotora, formalności etc) i miejsce gdzie ktoś Cię na taki doktorat weźmie. Mi się to wszystko jeszcze troche miesza, więc jak ktoś zna się lepiej to niech precyzuje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia doktoranckie niestacjonarne kosztują np w Lublinie 3000 za semestr.

a jeszcze odnośnie LEP-u załóżmy że ktoś zdaje LEP, robi doktorat, który zajmuje mu 4 lata,a potem chce robić specjalizację, czy musi ponownie zdawać LEP, tzn czy ważność tego egzaminu w jakiś sposób wygasa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu w przypadku doktoratu z tzw. wolnej stopy rzeczywiście badania finansujesz sobie sam (jeśli dostaniesz grant sprawa jest załatwiona). Żądanie przez uczelnię opłaty za przewod jest ponoć niezgodne z prawem, ale i tak wszyscy płacą ;) Trzeba opłacić wynagrodzenia promotorom i recenzentom (mój jeden był z daleka więc doszły koszty podróży), poza tym po obronie wypadałoby zorganizować bibkę i zaprosić panów profesorów.

a jeszcze odnośnie LEP-u załóżmy że ktoś zdaje LEP, robi doktorat, który zajmuje mu 4 lata,a potem chce robić specjalizację, czy musi ponownie zdawać LEP, tzn czy ważność tego egzaminu w jakiś sposób wygasa?

nie wygasa, jest nadal ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabi ile kosztuja niestacjonarne doktoranckie to nie wiem, ale jest jeszcze możliwość pisania doktoratu "eksternistycznie"

Nie bardzo rozumiem czym miałby się różnić doktorat eksternistyczny od niestacjonarnego. Mogę prosić o wyjaśnienie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujesz np. na oddziale nieklinicznym i chcesz mieć doktorat , piszesz sobie jakąś pracę, płacić ileś tam tysięcy złotych (słyszałem kiedyś o 15k) za zorganizowanie recenzentów, całej obrony itp. - bronisz doktorat i masz tytuł. Sporo lekarzy z mniejszych ośrodków zdobywa tytuł tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.