Skocz do zawartości

  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wyjeżdzasz?

    • Tak
      28
    • Nie
      17
    • Nie wiem
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy wyniki ankiety do której udziału zapraszam nie okażą się przerażające ;)

I pytanie do osób, które chcą wyjeżdzać - co jest glównym powodem i gdzie chcecie wyjeżdzać?

Pytam bo ja z koleji za wszelką cenę chce zostać w kraju i pracować na dobre imię naszej ojczyzny i trochę się dziwię jednak dość masowym emigracjom ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie wyjadę na stałe. Rozważam wyjazd czasowy, ale na emigrantkę się nie nadaję- "za bardzo jestem stąd". Podczas dłuższych pobytów za granicą zawsze miałam wrażenie, że to nie mój świat. Tu mam rodzinę i przyjaciół, w rodzinnym mieście będzie dla mnie praca, więc do zmiany decyzji trudno będzie mnie zmusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie planuję. Co prawda idąc na studia taki miałem zamiar by wyjechać zaraz po otrzymaniu dyplomu i robić za granicą i staż i specjalizację, ale w miarę studiowania stwierdziłem, że tu na miejscu mam możliwość robienia tego co chcę robić, a skoro tak to po co wyjeżdżać i kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż się waham. Wprawdzie sytuacja lekarzy po studiach się poprawia, szczególnie jeśli chodzi o płace i ośrodki, to wciąż brakuje odpowiedniego podejścia do lekarzy i systemu szkolenia. I tu jest mój dylemat.

Będąc za granicą (zachód) i widząc tamtejsze realia widzę potężną różnicę. W Polsce w niejednym "dobrym" ośrodku/klinice jest kilku lekarzy specjalistów którzy mocno trzymają swoją pozycję, zawsze jako pierwsi są typowani do operacji a roli głównego operatora i nie chcą się dzielić swoją wiedzą. Wiem że jest to uogólnienie, ale dotychczas mając styczność z dużą ilością ośrodków zabiegowych w Polsce, mógłbym policzyć na palcach jednej ręki lekarzy wysoko wyspecjalizowanych którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i bezinteresownie pomagają.

Za zachodnią granicą, czy też z tego co słyszałem o USA, wprawdzie godziny pracy są dłuuuugie (choć w Polsce jak by doliczyć dyżury etc to jest podobnie), to warunki i system szkolenia zdecydowanie lepszy. Tam młody lekarz jest "ważniejszy" od profesora, a ten drugi z chęcią przekazuje wiedzę i uczy młodego, nie upatrując sobie w niem konkurenta, a bardziej kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym wyjechać, ale podobnie jak Oka, tylko na pewien czas. Czemu? Chciałbym zdobyć doświadczenie za granicą, poznać tamtejszą organizację pracy i opanować angielski na naprawdę dobrym poziomie. Względy finansowe też są oczywiście ważne. Za roczne oszczędności mógłbym w Polsce ruszyć z budową swojego domu, czego nie udałoby mi się zrobić z pensji rezydenta. Nie wyjadę jednak na stałe, a przynajmniej nie planuję tego teraz. W Polsce mam znajomych, rodzinę i moją ukochaną, która swoją karierę zaczęła tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy byłam w takim układzie, więc mogę się wypowiedzieć.

Rok szybko mija. Jeśli to jednorazowy wyjazd na czas określony to nie zniszczy dobrego związku- zwłaszcza jeśli dotyczy młodych ludzi, bez dzieci i większych zobowiązań. Jeśli mamy plany powrotu i konkretne ustalenia to wyjechać można, jak najbardzej.

Częste wyjazdy- tu mamy zagrożenie syndromem żony marynarza. Ma się świadomość, że ta druga osoba jest, ale stopniowo odsuwa się ją od spraw codziennych, związek staje się czymś tak odświętnym, a partner istotą dość wyidealizowaną. Jak przyjedzie na dłużej to nie wiadomo co zrobić.

Ja tu, ty tam, zobaczymy jak się rozwinie- kompletny kanał:( Bez planów, zobowiązań, bez dzielenia radości i problemów, bez sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.