Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pytanie studentów medycyny o to, czy warto studiować na lekarskim jest idiotyczne, bo z racji nakładów pracy, czasu, wysiłku itd. itd. raczej każda odpowiedź będzie wyglądała tak samo, ale czy mimo wszystko, dzisiaj, w dzisiejszych czasach, będąc skierowanym jedynie na którąś z tych 3 specjalizacji: dermatologia(med.est), chirurgia plastyczna, ortopedia warto zawracać sobie głowę medycyną? Mimo, że pytanie dosyć lekkomyślne, ale powiem krótko, że jedynie te specjalizacje mnie zadowalają, chciałbym to w życiu robić. Prywatna klinika, gabinet, obojętnie co, ale prywatnie, nie w szpitalu. Czy to ma jakieś szanse, jakieś ręce i nogi? Nie chciałbym zmarnować 10 lat życia tylko dlatego, aby zobaczyć na wykresie rezydentur, że jedynie kim mogę zostać to chirurgiem ogólnym, pediatrą lub internistą.. Niestety patrzę też przez pryzmat zarobków, nie mam mimo wszystko jakiejś ogromnej chęci niesienia pomocy ludziom, oddania własnego życia w celach naukowych, spędzania 15h w szpitalu.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są też inne specki gabinetówki, tak jak większość poddziedzin interny, jednak na większość ciężko się dostać. Chociaż np pulmony i reumaty za moich czasów obrodziły. Co do dermy i plastyków, to dostać się cięęężko, ale to nie niemożliwe. Z plecami na pewno łatwiej, a plecy można robić na studiach, głównie z dermy. Tam nawet biorą ludzi. Nie wiem, co ma do tego ortopedia?? ale na to na pewno łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie gabinetowa zabiegówka to jednak zawsze jakieś zacofanie zabiegowe. Gabinet w internistycznych działkach lepszy. W ortopedii właśnie najlepsze to jest zabawa dziwnymi mlotkami i wiertarkami ;)

Jestem na internie, czyli dla Ciebie najgorszy wybór xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najgorszy! Po prostu ja mam nieco inne oczekiwanie, zwyczajnie jara mnie med. est, możliwość założenia własnego gabinetu, a później kliniki, które będą prosperować, chciałbym łączyć przyjemne z pożytecznym. Obawiam się tylko, że właśnie na taką specjalizację z dermatologii to się nigdy nie doczekam:/ 

 

A jak wygląda sytuacja zarobków specjalistów w szpitalach? Załóżmy ortopedów, kardiologów? Czy rzeczywiście te 4,500zł to goły etat bez dyżurów? I ile się dorobi, weźmie dyżurów tyle się zarobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szpitale, medycy zabiegowi często mają kontrakty z % od wykonanego kontraktu.

Na etatach wiele zależy od regionu itd np na Lubelszczyźnie to za goły etat dostaniesz prędzej 2 max 3 a nie 4.5 tys.

Rezydentur z ortopedii przez ostatnie lata rzucali tyle że rynek jest mocno przesycony a wolnych miejsc szkoleniowych garstka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hypersonic napisał:

Są różne szpitale, medycy zabiegowi często mają kontrakty z % od wykonanego kontraktu.

Na etatach wiele zależy od regionu itd np na Lubelszczyźnie to za goły etat dostaniesz prędzej 2 max 3 a nie 4.5 tys.

Rezydentur z ortopedii przez ostatnie lata rzucali tyle że rynek jest mocno przesycony a wolnych miejsc szkoleniowych garstka.

Kurcze, ja nie rozumiem tego fenomenu, jak to możliwe, żeby specjalista w szpitalu dostawał za goły etat (8h) 3 tysiące kiedy to katechetka w szkole dostaje tyle samo? 

Czyli kwestia 10-15 tysięcy bez harowania 14h dziennie to fikcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest straszne. Tyle lat nauki, w końcu wymarzona specka, a tu dostajesz pan na kontrakcie gołe 3k i myśl co tu zrobić, żeby sobie polepszyć sytuację. 

 

A jeśli ktoś nie ma pleców? Jest wtedy skazany na takie zarobki? Ja jeszcze raz naprawdę was chcę przeprosić za taki temat, bo w tym zawodzie zupełnie nie o to chodzi, ale nie mówimy o pracy jako sprzątaczka, woźna w szkole, a poważnym zawodzie lekarza, uznawany za najbardziej prestiżowy, a tu taki klops:x

Nie ma innego wyjścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.