LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
Ewaawa

Czy warto wybierać uczelnię kierując się rankingiem?

2 posty w tym temacie

Więc moja sytuacja wygląda tak, że mam do wyboru medycynę w Bydgoszczy na cm umk lub  na śumie w Zabrzu. Obie uczelnie zajmują skrajne miejsca w rankingach: Zabrze jest 8, Bydgoszcz 16. Dodatkowo przez kilka lat studenci z cm umk zdawali najgorzej LEK. Jestem rozdarta pomiędzy tymi dwoma uczelniami, a czasu zostało nie wiele. Czy jest różnica na jaką uczelnię pójdę? Obawiam się, że na tej lepszej nie poradzę sobie. Odległość obu miast od mojego rodzinnego miasta jest mniej więcej taka sama, więc jeden z najważniejszych argumentów mi odpadł.

Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy uczelniami? Wybór uczelni będzie miał wpływ na moją przyszłą karierę? 

Raczej nie na karierę, w Zabrzu nie jest przyjemnie - przynajmniej ostatnio z powodu zmiany kierowników niektórych katedr, miasto 2/10, organizacja dziekanatu 2/10, katedra fizjologii pod kierownictwem JJ 2/10, katedra biofizyki 2/10 (choć w tym roku sławny Pan M. odchodzi na emeryturę, więc możliwe, że będzie lepiej), no i zwiedzanie Śląska po II roku, tj.: Bytomia, Tarnowskich Gór, centrum Zabrza (ok. 15-20 min samochodem od Rokitnicy).

W Bydgoszczy studenci zaliczają nie tylko egzaminy, ale i niektórych młodych asystentów, no ale za to miasto ładne. ;) 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się