Skocz do zawartości
Oka

Jak sobie ludzie wyobrażają medycynę

Recommended Posts

A tak swoją drogą to w każdej anegdocie troche prawdy jest, więc część tych opowieści o czaszkach z cmentarza jest zapewne prawdą, choć pewnie przekolorowaną. Ja bym się nie odważył szukać dla siebie czaszki u grabarza, bo ten ktoś zapewne nie życzyłby sobie tego (ten zmarły w sensie) i jest to przynajmniej nieetyczne wg mnie.

wczoraj w rozmowie z ciocią bratowej znów padło pytanie "A jaką specjalizację wybierasz? Na 3 roku to już się chyba trzeba decydować.." <....>

Przypomniał mi się - mit nie mit, nie wiem, trochę uogólnienie, ale chodzi wśród społeczności taki pogląd - najwięcej piją studenci medycyny i AWFu :P

• Like 1

Niedawno dowiedziałem się, że każdy student medycyny na ginekologii musi usunąć ciążę...

Heh, a tak z ciekawości to kto Ci tak powiedział? : p

Pewien koleś w pociągu pytał; sam studiował na Politechnice...

Gość

Odnośnie mojego wieku to wspomnę, że wszem i wobec słychać, iż za stara już jestem.

Co roku, od 10 lat zabierała się do kandydowania na studia medyczne i co roku miałam inne priorytety. Najpierw miłość, potem moja wymarzona trójka.

Teraz najmłodsza zaczyna sikać do muszli klozetowej, a ja zaczynam dumać nad tym, kim będę za 5 lat-gdy najmniejsza pójdzie do szkoły, za 10 lat, gdy każde moje serce będzie spędzało doby poza domem, i za 15lat, gdy bycie mamą nie będzie już zajęciem pełnoetatowym...

Problem w tym, że jakieś 4 czy 5 lat temu czytałam na forum, że najniższy wiek na rozpoczęcie studiowania medycyny to 24lata. Babka, mająca 27lat, się bardzo oburzyła i obniżyła ten wiek do swojego (również miała dziecko).

Faktem jest, że łącznie studiujesz 10lat by wreszcie móc nazwać się lekarzem, no ale:

http://www.ludzie.se...o-lat,8269.html

http://www.forum.biolog.pl/maksymalny-wiek-przy-rozpoczeciu-studiow-na-lekarskim-vt14496.htm

Made by wykop: jak człowiek LEP obleje to traci prawo dy wykonywania zawodu i zostaje pielęgniarką, laborantem lub psychologiem.

Jakiś tydzień po zakończeniu studiów dzwoni do mnie znajoma z pytaniem, czy nie chciałabym kupić konia, bo w końcu już jestem lekarzem to na pewno mnie stać :P 

Ale co najbardziej mnie przeraziło w tym temacie: niedawny telefon od znajomej, nota bede też z medycyny, tyle że młodszej. Dzwoniła z pytaniem, czy nie chciałabym jechać na narty na tydzień (łączny koszt jakieś 2000zł). Po stwierdzeniu, że nie bardzo mnie stać na taką przyjemność, bardzo się zdziwiła, bo przecież już pracuję i zarabiam ;)))

• Like 2

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się