Skocz do zawartości

Oprogramowanie dla lekarza/przychodni


DawidK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Prowadzę firmę informatyczną specjalizującą się w projektowaniu oprogramowania biznesowego. Postanowiliśmy eksperymentalnie dostosować nasz autorski system CRM do branży medycznej.

Uznaliśmy, że najważniejsze funkcjonalności dla lekarza/przychodni to baza pacjentów wraz z kartami badań, historią spotkań, kalendarzem z planowanymi spotkaniami wraz z możliwością umawiania się na spotkanie z pacjentem przez internet, przypomnienia o spotkaniu przez SMS, ewidencja przychodów i kosztów, baza sprzętu/wyposażenia. Całość dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ze względu na kwestie prawne oferowanie tego typu oprogramowania w wersji abonamentowej byłoby skomplikowane o ile nie niemożliwe. Dlatego myślimy nad sprzedażą tzw. wersji pudełkowych, gdzie klient płaci raz a nasza firma instaluje oprogramowanie na serwerze klienta/przychodni.

Czy Państwa zdaniem tego typu rozwiązanie może cieszyć się dziś zainteresowaniem? Z góry dziękuję za uwagi. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany przetestowaniem takiego oprogramowania bardzo proszę o kontakt przez wiadomość prywatną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę,ze tego typu usługi są potrzebne. Aktualnie wiele przychodni korzysta z rezerwacji online. Wiadomo,że muszą skorzystać z usług firmy, która to wszystko ogarnie poniewaz nie zrobią tego samodzielnie. 

Każda firma, która nie chce czuć się jak na pustyni reklamuje się w internecie. Zakładają strony www, fan page na facebooku. Warto jest również zastanowić się nad reklamą adwords, która będzie się pokazywała lokalnie osobom szukającym danych usług medycznych w sieci. 

http://wojciechwesolowski.pl/co-to-jest-adwords/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja uważam, że oprogramowanie medyczne powinien teraz posiadać każdy gabinet i lekarz, bo znacznie ułatwia to pracę i zaoszczędza czasu :)
Sam obecnie korzystam z Medfile i jestem bardzo zadowolony. Pozwala mi na łatwe informowanie moich pacjentów, swobodną komunikację (wysyłanie SMS), ale przede wszystkim sposób planowania wizyt jest o wiele bardziej ułatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Osobiście uważam, że postęp techniczny i korzystanie z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest dużym ułatwieniem pracy i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który możemy przeznaczyć na kolejnego pacjenta. Również jak doktor Adam korzystam z programu Medfile i nie mam na co narzekać. Korzystam z funkcji informacji moich pacjentów poprzez SMS oraz umożliwiam rejestracje on line moim pacjentom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jako pediatra z 20-to letnim stażem pracy w osiedlowej przychodni, a później w prywatnej lecznicy, bałam się zetknięcia z systemem komputerowym. Wiadomo – korzystam, w jakichś prostych sprawach, jak np. wysłanie e-maila. Nie byłam przekonana do EDM. Jednak po kilku sesjach z programem Medfile, okazało się, że nie taki diabeł straszny.. a nawet przysłowiowy diabeł stał się bardzo wygodnym rozwiązaniem w moim gabinecie. Szybko, w placówce w której pracuję, założono mi nowe konto użytkownika na stronie www.medfile.pl/. Stworzyłam sobie kartę wizyty , a później dodatkowe szablony standardowych wizyt. To są naprawdę świetne funkcje, dzięki którym mogę poświecić więcej czasu na rozmowę z rodzicami, albo badanie dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W dniu 11.09.2018 o 09:22, Fizjoterapeuta Tomasz napisał:

Osobiście uważam, że postęp techniczny i korzystanie z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest dużym ułatwieniem pracy i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który możemy przeznaczyć na kolejnego pacjenta. Również jak doktor Adam korzystam z programu Medfile i nie mam na co narzekać. Korzystam z funkcji informacji moich pacjentów poprzez SMS oraz umożliwiam rejestracje on line moim pacjentom. 

Ja chyba bede musiał sprawdzic ten program, tak jak Pan pisał - informatyzacja jest nieunikniona, a mój (fajny i wystarczający kiedyś) program już nie daje rady. Szkoda. Mam nadzieje ze medfile się sprawdzi w mojej praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W dzisiejszych czasach szkoda byłoby nie korzystać z cudów, jakich dostarcza nam technika. Mój dziadek dawno temu, kiedy prowadził swój gabinet, to zapisywał wszystko w kalendarzu papierowym, a teraz nawet on przerzucił się na specjalny program. Bardzo fajne opcje widziałam u https://egabinet.pl/o-nas/ To naprawde bardzo dużo ułatwia, wszystko można sprawdzić przez komputer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Moim zdaniem dobrze jest sobie na pewno wszystko przekalkulować. W niektórych przychodniach wystarczy gotowe oprogramowanie. Szczególnie jeśli jest to niewielki gabinet i wymagane są w nim jedynie podstawy. I kiedy nie jest nam potrzebne jakieś bardzo skomplikowane oprogramowanie oraz funkcje.

W sytuacji jednak jeśli jest to sieć gabinetów, dobrze jest wziąć pod uwagę oprogramowanie dedykowane. Które zamawiamy w firmie specjalizującej się w tym.

https://itcenter.pl/ Daję kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Niestety ja raczej pracuję w innej branży i jak najbardziej samo oprogramowanie i korzystanie ze sprawdzonych systemów jest ważne. Także jakiś czas temu zrozumiałem, że systemy automatyki rybnik są bardzo dobrym rozwiązaniem dla mojej firmy. Praktycznie od razu podjąłem decyzję o ich wdrożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Korzystam w swojej poradni z programu Optimed NTX. Dla mnie najważniejsze jest to, aby poświęcić pacjentowi jak najwięcej czasu. Rejestracja pacjenta trwa dosłownie chwilę. W końcu w mojej przychodni panuje porządek z terminami wizyt pacjentów. Od niedawna ten program jest dla mnie ogromnym odciążeniem i jest bardzo pomocny w pracy. Dodatkowym plusem jest to, że mogę poruszać się między gabinetami tylko z tabletem, nie muszę nosić przy sobie stosu dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.