LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
atram

Alergologia

5 postów w tym temacie

Jakie jest Wasze zdanie na temat robienia specjalizacji z alergologii bez specki z interny czy pediatrii? Totalny bezsens i późniejsze problemy w dokładnym diagnozowaniu pacjentów czy niekoniecznie?

Są tacy, co się ze mną ie zgodzą, ale ja jestem za. Oczywiście - wiedzę będziesz miała mniejszą niż ktoś, kto skończył internę. Musisz się liczyć z koniecznością samokształcenia. Jednak jeśli uczciwie zrobisz moduł podstawowy (70 tygodni interny plus kolejny rok staży), nie dasz się zastraszyć, żeby siedzieć na swoim oddziale cały czas, to też się sporo nauczysz. A szybciej zostaniesz specjalistą niż robiąc najpierw internę, a potem bujając się, żeby ktoś Cię zatrudnił na alergologię z etatu. 

Znam ludzi, co robią moduł i siedzą wyąłcznie na własnym oddziale, nie umiejąc leczyć prostego zapalenia płuc i do wszystkiego jęczą o internistę (głównie kardiolodzy, bo oni mogą robić staż z interny u siebie, a często mają syndrom Boga), ale znam i takich, co robią coś szczegółowego modułowo, ale przemęczyli się na internie i podstawowe jednostki są w stanie spokojnie wyleczyć. 

Więc ja jestem za modułami.

Większość znanych mi alergologów to pediatrzy lub laryngolodzy.

Hypersonic, bo jeszcze nikt nie skończył alergologii modułowo, o co pyta autor wątku ;)

Wiem o co pyta autor, nawiązuje do sugestii że staż cząstkowy z interny jest kluczowy.

Wszystko zależy od aspiracji itd, są okuliści którzy realizują się jako "optometrysta plus"a są tacy co lubią operować.

Ja spotkałem wielu algologów typu : spojówki/katar alergiczny --> odczulanie + ambulatoryjna kontrola astmy u dzieci

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się