Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Arnak

Osłuchiwanie

Recommended Posts

Hejka, jestem nowy na forum. witam serdecznie :3

Mam pytanie odnośnie osłuchiwania, czy ma ktoś z was jakieś porządne materiały jak osłuchać serce oraz płuca?

Ciężko mi znaleźć jakiś konkretny artykuł a najlepiej jakby jeszcze były w nim przykładowe dźwięki które można usłyszeć, tony serca, rzężenia itp. itd.

Byłbym wdzięczny za pomoc, gdyż chciałbym trochę potrenować na znajomych i nabyć wprawy.

Na znajomych można (za ich zgodą :P ) potrenować ogólną technikę osłuchiwania

Do starszych Littmannów (nie wiem konkretnie do których modeli - ja mam Classic III i nie było) dodawali płytki CD z przykładowymi zjawiskami osłuchowymi - może ktoś znajomy taką posiada, warto popytać ;)

Racja, znajomi to dobry materiał treningowy ;P

Dobry materiał tylko ciężko jak się nie ma jakiegoś konkretnego podręcznika czy tutoriala, do danych dzwięków, miejsc osłuchiwań, to by się mocno przydało XD

Nie będzie dobrego podręcznika do osłuchiwania, bo jak te dźwięki opisać? Te wszystkie artystyczne opisu są o kant tyłka rozbić.. To trzeba kilka razy usłyszeć na żywo, wtedy się wie. Medycyny nie nauczysz się z podręczników, jak jesteś studentem, to idź na oddział, najlepiej internistyczny, podbij do lekarza i poproś, żeby Ci pokazał pacjentów i powiedział, co tam słychać.

Spokojnie podczas studiów jest czas na praktyki, jest czas na staż. Wszystkiego się nauczysz.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować