Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ŁukaszK

Hematologia

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum, dopiero co przetrzepałem w poszukiwaniu tematu o hematologii i - o dziwo - nie znalazłem niczego. Trochę było w onkologii, ale żadnych konkretów. Czy jest na forum ktoś, kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka poniższych pytań?

Hematologia a onkologia - czym się różnią? Spokojnie, nie jest to pytanie idioty, czytałem opis specjalizacji ze strony CMKP, chodzi mi raczej o wrażenia z pracy na oddziale. Słyszałem, że hematolodzy są opuszczonymi przez boga i ministra (ministrów - ponoć problem nie od dzisiaj) zdrowia lekarzami, więc oddziały są niedofinansowane, dyżurów jest dużo, trudno i w dodatku kiepsko płacą - podobnie jak z interną. Ile w tym prawdy? Pytam, bo myślałem o specjalizacji z onkologii po studiach, a hematologia jest dziedziną pokrewną (Co ciekawe - w USA wszelkie nowotwory mielo i limfoproliferacyjne leczą onkolodzy - to jest takie ekstra małe pytanko - co myślicie o tego typu połączeniu specjalności u kolegów zza wielkiej wody? Hematolodzy tam zajmują się innymi rzeczami). Jeśli jednak jest, jak mówią, to z tych dwóch niezwykle fascynujących specjalności wolałbym wybrać onkologię, która zdaje się mieć mniej tego typu problemów.

Od razu mówię, że nie wiem, czy nadaję się aby połączyć te dwie specki w pediatrii, bo ta ostatnia idzie mi czasami naprawdę ciężko, chociaż staram się jak mogę, więc o tym po prostu nie myślałem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować