Skocz do zawartości

Recommended Posts

To zależy o jaki meldunek Ci chodzi. Jeśli zameldowanie na pobyt czasowy (powyżej 3msc) np w wynajętym mieszkaniu to idziesz do Urzędu Miasta, wydział ewidencji ludności, czy meldunkowy (jakkolwiek, bo w każdym urzędzie to się inaczej nazywa) i bierzesz druczek. Wypełniasz go, dajesz też do podpisu osobie u której mieszkasz (właścicielowi mieszkania) i z tym wracasz. Od ręki urzędnik wystawia zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy do np 30.06.2012. (to Ty ustalasz do kiedy chcesz). Jeśli chodzi o zameldowanie na pobyt stały to sprawa jest bardziej skomplikowana, ale to już na miejscu Ci powiedzą.

• Like 1

A czy w ogóle jest problem z dostaniem się na staż we Wro?

Jest jakieś mega oblężenie, kwalifikują wg średniej itp?

Jestem zameldowana od 23 lat :D na terenie woj. dolnośląskiego, stad pochodze. Studiuje co prawda w innym mieście, ale staż chcę zrobić we Wroclawiu :)

Słyszałem, że dwa lata temu chyba, żeby dostać się do wojskowego to trzeba było mieć jakąś średnią, bo chętnych było więcej niż miejsc(?). Jesli się nie przesłyszałem, to w tym roku nie było kryterium średniej w tym szpitalu. Nie wiem jak gdzie indziej, ale chyba nie robią problemu ;)

Generalnie kiedyś było tak, że każda osoba przebywająca w danym mieście powyżej 2 tygodni musi być zameldowana, więc niejako "z urzędu" się chyba należy. Poprawcie mnie jakby co. Teraz tylko, do jakiego urzędu należy pójść :mrgreen:

teraz nie ma obowiązku meldowania się, możesz nie być nigdzie zameldowany. u nas mówili, że sprawdzają stan meldunków z któregośtam dnia, nie trzeba być zameldowanym dłuższy okres czasu, ale z którego dnia, to nie wiem niestety :) jakoś przed wydaniem list stażowych

Guest aSia

jeśli chodzi o meldunek, to trzeba być zameldowanym na terenie województwa dolnośląskiego, ale niekoniecznie w samym wrocławiu. Z przyznawaniem miejsc - według średniej. I wtedy wiadomo że wszystko zależy od liczby miejsc w danym szpitalu i od ilości chętnych. Liczy się też kolejność wpisywania miejsc w podaniach do dilu (jest 5 miejsc do wpisania).

DCO, Grabiszyńska - tam jest najmniej miejsc. Najwięcej Borowska, wojskowy, Kamieńskiego.

W Wojskowym było kryterium średniej, ale okazało się że było więcej miejsc niż chętnych (osób, które wpisały wojskowy jako pierwszy na liście).

a ktory szpital na staz jest wg Was dobrym szpitalem? tzn zalezy mi by na stazu wreszcie czegos sie nauczyc, sprobowac itp, a nie by te 13miesiecy bylo na zasadzie ze przychodze wpisuje sie na liste i do widzenia, albo ze przez 8h tylko i tylko w papierkach:)

i jeszcze jedno, jesli nie Wrocław, to jaki szpital, w jakim miescie polecacie, ktorym robiliscie lubi robicie staz i np planujecie tam zostac...

czekam na Wasze opinie :)

We Wrocławiu podobno można dużo się nauczyć na Kamieńskiego, w wojskowym i kolejowym (ale teraz jak w kolejowym jest to nie wiem).

Mój kolega robił część stażu chyba w Trzebnicy i mówi, że traktowali go jak prawdziwego lekarza i był generalnie bardzo zadowolony. Mam nadzieje, ze nie mylę miasta :P

jeśli chodzi o świdnice to na pewno trzeba siedziec bite 7,5 godziny - bo przy wejsciu odbijasz karte. to samo z dyzurami- nie podpisuja tylko trzeba swoje odsiedziec. jesli chodzi o samo stazowanie bardzo duzo pozwalaja robic jesli tylko sie chce. Generalnie masz status lekarza a nie jak we wrocłąwiu uczniaka .

dzisiaj dzwoniłam w tej sprawie do DIL-zeby robic staz we wrocławiu trzeba byc zameldowanym minimum 3 miesiace przed złozeniem papierow na staz. w tym roku papiery skladamy do 3 sierpnia. meldunek nie musi byc we wrocławiu ale na terenie ktory " pokrywa" DIL.

adres izby: http://www.dilnet.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=17&Itemid=33

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się