Skocz do zawartości

  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jaką częstotliwością myjesz zęby?

    • Wcale
      2
    • 1x / tydzień
      0
    • 2x / tydzień
      0
    • 1x / dzień
      3
    • 1-2x / dzień
      18
    • 2-3x / dzień
      40
    • Po każdym posiłku
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na propedeutyce stomatologii doznałem szoku ;) Czy zdajecie sobie sprawę (stoma na pewno bardzo dobrze:) ), że 1/3 Polaków myje zęby tylko raz w tygodniu, a ... UWAGA ... około 10% nie myje ich wcale?

Tak z ciekawości i anonimowo bo w ankiecie - z jaką częstotliwością, my "świadomi" przyszli lekarze, myjemy zęby? Fajnie jakby ktoś ze stomatologii napisał jakie są obecnie wskazania - po każdym posiłku czy starczy rano i wieczorem?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie statystyka wcale nie dziwi, wystarczy, że spojrzę na moją rodzinę, w której stanowczą większość trzeba gonić do mycia zębów chociaż raz dziennie (a poza jedną sztuką same stare konie, dorosłe = teoretycznie mądre osobniki). Tłumaczenia, co się potem dzieje z zębami raczej nie pomagają, a jeśli już to działają bardzo krótkotrwale.

Przyznaję, że nici używam rzadko, a płynu w ogóle. Muszę sobie nowy nawyk wyrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że 2x dziennie to statystyczna większość. I tak jest chyba ok... Nie można wpadać ze skrajności w skrajność, np. szczotkowanie przy każdej możliwej okazji raczej uszkadza szkliwo i powoduje w przyszłości problemy (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). Tutaj ważniejsze będzie, czy myjemy przed jedzeniem czy po, dość ważny szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha! jak to przed jedzeniem czy po? to znacie takich którzy myją przed zamiast po obiadku? :shock: to to już w ogóle sensu nie ma :-P

a co do tej statystyki to ja myję po każdym dużym posiłku (3x dzień), a po mniejszych (jakieś jabłko, czy jogurt) to zawsze płuczę zęby i staram się żuć gumę. Muszę sobie wyrobić nawyk używania nici, na początek wieczorem gdy jest więcej czasu. W przypadku zębów zapobieganie jest ZNACZNIE mniej kosztowne (i mniej bolesne) od leczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha! jak to przed jedzeniem czy po? to znacie takich którzy myją przed zamiast po obiadku? :shock:

Znam takich, którzy myją przed i po śniadaniu - ja na przykład do takich osób należę. Po prostu nie mogę zjeść śniadania, nie myjąc wcześniej zębów po nocnym śnie - taki psychologiczny dyskomfort był czuł w innym wypadku. Ale to tylko dotyczy śniadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.