Skocz do zawartości

szkielet, czaszka 1:1 skąd wziąć, gdzie kupić?


chilli

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu po prośbie ;)

W kwietniu pomoc forum, była strzałem w dziesiątkę, więc liczę, że i tym razem się uda.

Otóż: potrzebuję (niestety na cito) zdobyć (minimum) model czaszki ludzkiej w skali 1:1, marzeniem byłoby też znalezienie prawej ręki, ale czaszką ostatecznie też się zadowolę ;)

Przejrzałam internety i takie modele są dostępne np. na allegro, ale...czy ktoś miał do czynienia z takim kupnym modelem i może mi powiedzieć jaki to jest rodzaj tworzywa i czy da się go modyfikować? Potrzebuję taką czaszunię dość mocno zmodyfikować- dziury, wyszczerbienia, szlif itp. A może ktoś się orientuje, czy na przykład jest możliwość odkupienia z uczelni takich "zdezelowanych" fragmentów? Albo ma namiary na kogoś, komu taka czaszka jest zbędna i ją odsprzeda?

Każde info będzie bardzo pomocne.

pozdrawiam,

chilli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowych modelów czaszek ludzkich na allegro jest od zatrzęsienia ale ceny niestety nie są najwyższe. Nie są to idealne modele anatomiczne, ale jak rozumiem nie o naukę anatomii Ci chodzi ; )

Nie znam się na materiałach ale ten plastik jest faktycznie twardawy - zamiast igły do obróbki bardziej przyda się dłuto, pilnik czy wiertarka.

 

Modeli kości kończyny górnej - z tym nigdy się nie spotkałem. Nie wiem czy znajdziesz bez konieczności nabycia całego szkieletu...

 

Na uczelni raczej nic nie dostaniesz, tam każda pomoc naukowa jest na wagę złota. Ale zapytać można.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowych modelów czaszek ludzkich na allegro jest od zatrzęsienia ale ceny niestety nie są najwyższe. Nie są to idealne modele anatomiczne, ale jak rozumiem nie o naukę anatomii Ci chodzi ; )

Nie znam się na materiałach ale ten plastik jest faktycznie twardawy - zamiast igły do obróbki bardziej przyda się dłuto, pilnik czy wiertarka.

 

Modeli kości kończyny górnej - z tym nigdy się nie spotkałem. Nie wiem czy znajdziesz bez konieczności nabycia całego szkieletu...

 

Na uczelni raczej nic nie dostaniesz, tam każda pomoc naukowa jest na wagę złota. Ale zapytać można.

 

Pozdrawiam!

Heheheh, no jakoś tak dziwnym trafem zawsze wychodzi, że przeznaczenie docelowe jest jakby trochę inne, niż naukowe  :mrgreen:

Ważne żeby toto miało wszystkie potrzebne otwory i kształt, bo jak kości sobie sama wymodeluję, tak z czaszką będę mieć problem, a jeszcze temu trzeba dziurska porobić i zęby wybić, to już w ogóle  :-P

Ale jak piszesz, że te allegrowskie da się potraktować wiertarką, to chyba sobie poradzę- takich sprzętów u mnie pod dostatkiem ;) Ewentualnie potraktuję opalarką, żeby to jakoś zmiękczyć. No coś wymyślić muszę

Dzięki za odpowiedź  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Rekwizyt drogi panie, rekwizyt :P

Ostatecznie z projektu nic nie wyszło, ale co sobie zrobiłam doświadczalnie czaszkę sama, to moje ;) Ogólną ideą było zmurszałe trupiszcze. Czacha dostała na imię Fred i stoi sobie jako "ozdoba" na stole. Czasem mu włożę w paszczę telefon do pomemlania :D

A tak się panicz prezentuje:

post-4812-0-50017700-1436776572_thumb.jp

post-4812-0-35079100-1436776573_thumb.jp

post-4812-0-09924100-1436776574_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Faaaajowo Ci to wyszło : )

Sam bym się takiej w nocy przestraszył ; )

 

Dziękujemy z Fredem za komplement :D

Ja tam się go nie boję, w końcu matka dziecka nie wybiera i chciał, nie chciał kochać musi  :D  :D  :D

Ale co jak co, mina gości bezcenna jak wchodzą, a tam czacha na stole  :twisted:

 

Same zdjęcią wywołują dreszcze :D

 

Też bym miała dreszcze na widok takiego przystojniaka :P 

Pełne imię panicza, to Freddie Czaszugger...amant i pożeracz damskich serc...jakkolwiek to brzmi  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.