Skocz do zawartości

Lekarski staż podyplomowy w innym województwie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym zapytać osoby zorientowane, bądź które na własnej skórze miały z tym do czynienia, jak wygląda kwestia odbywania stażu na terenie innej izby lekarskiej niż ta, do której przydzielają na podstawie miejsca stałego zameldowania.
Skończyłem właśnie 5 rok, studiuję w Krakowie i jestem zameldowany na stałe w małopolsce, staż jednak chciałbym odbyć w Warszawie lub okolicach.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, aby odbyć staż na terenie innej izby lekarskiej trzeba się w niej wcześniej zapisać. Jednak w takiej sytuacji jest się przydzielanym do szpitali dopiero po osobach, które mają zameldowanie w mazowieckim, więc zapewne dostaje się te najmniej pożądane miejsca.

Stąd zastanawiam się nad wcześniejszym zameldowaniem w Warszawie. Moja dziewczyna od tego września będzie wynajmowała tam mieszkanie. Wpadłem zatem na pomysł, aby dopisać się do umowy i zameldować tam na stałe. W ten sposób rekrutując się za rok na staż powinienem móc wybierać miejsce stażu na równi z ludźmi z mazowieckiego, jako że będę miał już roczne zameldowanie w Warszawie (bo chyba wymagane jest roczne z tego co kojarzę).

Czy coś takiego ma prawo zadziałać? Jeśli tak, to zastanawiam się czy ktokolwiek w ogóle to jakoś sprawdza przy rekrutacji na staż, bo sytuacja, w której studiowałem w Krakowie a jednocześnie byłem zameldowany w ciągu 6 roku w Warszawie może wydać się podejrzana.

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdą informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do żadnej Izby nie przydzielają na podstawie adresu zameldowania. Kończysz studia i samodzielnie zapisujesz sie do wybranej przez siebie Izby. Robić staż i w ogóle praktykować możesz tylko na terenie swojej izby, natomiast jeśli chcesz zrobić np. część stażu w innym województwie, to na ten czas się tam przepisujesz.

Co do zameldowania, poczytaj wymogi danych izb. Akurat sama czytałam o Warszawie - w tym roku był jasno napisane, że żeby być traktowanym na równi, to trzeba się zameldować na terenie Warszawy do 15 czerwca.  Więc wcale to nie jest ani dziwne, ani podejrzane, nawet jak zameldujesz się 14.06, bo co to za różnica? Wymóg spełniłeś (albo nie). Także dopisanie do umowy jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Inaczej mówiąc, jeśli w ogóle nie interesuje Cie Kraków to meldujesz się w Wawie (w następnym roku pewnie będzie podobna data), a po skończeniu studiów zanosisz papiery od razu do Izby w Warszawie, pomijając w ogóle tę w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.