Skocz do zawartości

Piperyna na odchudzanie? Czy to naprawdę działa?


ignacyszym

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Jako osoba z dużym sadłem od jakiegoś czasu krążę po internecie w poszukiwaniu suplementów/witamin/minerałów, które mogłyby wspomóc moje odchudzanie.

Natknąłem się między innymi na piperynę (ekstrakt z czarnego pieprzu) i zastanawiam się, czy to może naprawdę działać.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z suplementacją piperyny i mógłby się wypowiedzieć o efektach?

Link do artykułu o suplemencie z piperyną - https://doktorfit.edu.pl/piperinox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć ignacyszym,

Generalnie, nie jestem jakąś specjalistką, ale sporo słyszałam dobrego o tym suplemencie. Portal, który zdaje się być rzetelny, przedstawia ten produkt w samych superlatywach (odsyłam do tego artykułu).

Natomiast, chciałabym zwrócić uwagę, że z efektywnością poszczególnych suplementów diety bywa bardzo różnie – zależna jest ona od wielu czynników, w szczególności od diety i prowadzonego trybu życia. Raczej nie powinniśmy liczyć na to, że nagle tabletki zaczną na nas cudownie działać – kluczowa jest dieta i trening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Jeśli mam byc szczery to nie wiem czy coś takiego podziała na odchudzanie.

W przypadku odchudzania najlepsze efekty dają:

ostry trening, dobrze jest zorganizować sobie w domu domową siłownie Dobrze jest kupić sobie rower treningowy jak w Spokey

redukcyjna dieta

Jak również ograniczenie stresu oraz regularny tryb życia.....

Nie sugeruj się że suplementy pomogą. Sa one stosowane jedynie wspomagająo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Powiem tak.... bez odpowiedniej wiedzy gdy samemu wybieracie suplementy to zamiast pomóc istnieje możliwość, że sobie zaszkodzicie. Na dzień dzisiejszy są strony takie jak https://stalowezdrowie.pl gdzie znajdziecie artykuły, merytoryczne... Polecam lekturę i życzę powodzenia każdemu z osobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie da sie poprawić wyglądu poprzez ćwiczenia tylko w 2 tygodnie, na to potrzeba dużo więcej czasu. Co najwyżej poprawisz skóre poprzez kremy i tyle.

Ale jeśli chcesz już zapisać się na jakieś intensywne ćwiczenia, polecam elektrostymulację.Za jej pomocą mozna ładnie wymodelować cialo i zrzucić wiele kcal.

https://jaw.pl/2021/01/pozbadz-sie-tkanki-tluszczowej-z-treningiem-ems/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W ostatnim czasie zauważyłem, że coraz więcej osób pyta o tę substancję. Popełniłem nawet wpis na ten temat, celem rozwiania wątpliwości: https://fitporadnia.pl/piperyna-na-odchudzanie/ . Mój wniosek jest prosty: z substancji obecnie stosowanych w suplementach diety, piperyna absolutnie jest topowym rozwiązaniem, z którego jak najbardziej warto korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jakoś ja nigdy nie słyszałem nawet o tym rozwiązaniu ale muszę przyznać, że bardzo ważną sprawą jest również to aby wiedzieć co nieco na temat tego jak ćwiczyć. Z całą pewnością spersonalizowany plan treningowy jest tym czego wielu z nas naprawdę potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wydaje mi się, że ogólnie teraz jest taki wybor zabiegów wyszczuplających jak https://klinikamiracki.pl/sculpsure/ że nie warto ładować w siebie jakichś niesprawdzonych suplementów tylko wybrać się na takie nieinwazyjne a skuteczne zabiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 26.08.2019 o 16:42, mi.halina napisał:

Cześć ignacyszym,

Generalnie, nie jestem jakąś specjalistką, ale sporo słyszałam dobrego o tym suplemencie. Portal, który zdaje się być rzetelny, przedstawia ten produkt w samych superlatywach (odsyłam do tego artykułu).

Natomiast, chciałabym zwrócić uwagę, że z efektywnością poszczególnych suplementów diety bywa bardzo różnie – zależna jest ona od wielu czynników, w szczególności od diety i prowadzonego trybu życia. Raczej nie powinniśmy liczyć na to, że nagle tabletki zaczną na nas cudownie działać – kluczowa jest dieta i trening.

Tak to mniej więcej można streścić:). Jadłospis plus ruch. Też warto zauważyć, że wciąż pojawiają się nowe rozwiązania. Zupełnie inaczej podchodzące do całego procesu ( chociażby ten artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.