Skocz do zawartości

Lekarz ratunkowy - współczesny Leonardo da Vinci czy przegrany frustrat?


Kot

Rekomendowane odpowiedzi

Np. mnie chodzi w tej chwili po głowie idea ze zrobieniem RM, a potem dorobienia sobie skróconym trybem anestezji.

Nie ma skróconego trybu anestezji po med. rat.. W odwrotnym kierunku, a i owszem.

A co do samej specjalizacji, to działka raczej dla pasjonatów. Ale jeśli komuś się to podoba i chciałby tak pracować przez całe życie zawodowe, to czemu nie.

Jeszcze trzeba mieć na uwadze, że inaczej będzie wyglądać praca takiego specjalisty w szpitalu powiatowym, a całkiem inaczej w klinicznym / wojewódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że taki dyżurny SORu w szpitalu powiatowym nie ma dostępu do lekarzy specjalizacji jaka mu się tylko zamarzy. A w klinicznym masz co chcesz. Na przykładzie szpitala z mojego rodzinnego miasta, ma do dyspozycji chirurga, interniste, ortopede, pediatre, ginekologa i tyle. Ponadto jest jeden lekarz na cały SOR, a roboty jest od czorta.

Co do detali, niech się bardziej doświadczeni w temacie wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma skróconego trybu anestezji po med. rat.. W odwrotnym kierunku, a i owszem.

 

Fakt, sprawdziłem na CMKP i masz rację. Coś mi się musiało pokręcić, kiedy tam ostatnio zaglądałem – dzięki za poprawienie ;)

 

No to trochę komplikuje sprawę, bo będę musiał zrobić 6 lat anestezji zanim w końcu zacznę speckę z tego, co mnie rzeczywiście interesuje. No ale w sumie anestezjolog się też głównie kręci wokół OIOMu i SORu, to jest to do zrobienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz anestezjologię to i tak będziesz mógł pracować na sorze i w karetce.
wiem, wiem- plan jest taki, żeby ostatecznie te działy obstawiali wyłącznie specjaliści med. ratunkowej.
ale w naszym kraju jest to nierealne. zapotrzebowanie będzie zawsze o wiele większe niż obstawa- głównie z powodów które w tym temacie wymienione były już kilkakrotnie + ogólnie sytuacja służby zdrowia w polsce... i polski jako takiej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Moim skromnym zdaniem ta specjalizacja to jakieś nieporozumienie. Mając ok. 70 specjalizacji do wyboru ta powinna być na ostatnim miejscu. Powody powyżej. W przyszłości ma to być specjalizacja dodatkowa, której zrobienie będzie możliwe w tak zwanej krótkiej ścieżce. Zespołów Ratownictwa Medycznego z lek. jest i będzie coraz mniej. Czy warto po to by użerać się na Sorze i ew. latać w śmigłowcu ??? Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.