Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
meomartino

Kserujecie czy oryginalne?

37 głosów

1. 1. Kserujesz książki czy kupujesz oryginalne?

• Zawsze kupuję oryginalne
      2
    • Staram się kupować oryginalne
      22
    • Raczej kseruję
      8
    • Zdecydowanie częściej kseruję
      5

Recommended Posts

Też jestem kupowaniem książek. Po pierwsze przyjemniej mi się z nich uczy, po drugie czuję się fair w stosunku do autora, po trzecie lubię mieć dużo książek na półce, jakichkolwiek;) Jednakże jest sporo książek, które kupiłem jako kserówki. Cóż, mamona nie rośnie na drzewach, a niektóre pozycje jest niestety niemożliwym dostać na jakimkolwiek rynku.

swój limit "wypożyczalności" z biblioteki wykorzystuję do maximum, mam parę książek kupionych oryginalnie (głównie takich, które mogą się przydać później lub uczenie się z kserówki byłoby dosyć ciężkie - np. lubię oglądać obrazki w patomorfie i pomaga mi to zapamiętywać, no a w czarnobiałej kserówce raczej utrudnione..), jednak co do części książek (taki Sawicki np.) i dużej części (właściwie wszystkich) skryptów nie mam żadnych oporów, żeby kupić "od Pana z ksero z Hallera". Częściowo korzystam też z ebooków z różnych chomików i tego typu źródeł, bo chociaż wolę się uczyć z wersji papierowej, to czytanie z laptopa też mi specjalnie nie przeszkadza:)

Jakiś czas temu na którymś z forów pewien lekarz napisał coś co bardzo mi zapadło w pamięć:

"Nie uczcie się z książek, które są starsze od was i pamiętajcie, że medycyna to wieloletni maraton, a nie roczny sprint, więc miejsce na półkach prędzej czy później i tak się skończy" właśnie dlatego kupuję nowe, gdy muszę ;)

Juz od dzisiaj nie musicie kserować, szukać w bibliotece – w Librze te książki są dostępne” zupełnie za darmo i o każdej porze (24/7) z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon). Do tego jest dostępna wyszukiwarka wewnątrztekstowa, która znajdzie wszystkie książki, w których zawarte jest szukane słowo.
Zajrzyjcie koniecznie na IBUKA Libra. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.