Skocz do zawartości

Akademia Medyczna Wrocław Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad przeniesieniem na III rok do Wro. Jak u Was wyglądają kliniki, czy jest możliwość nauczenia się czegoś praktycznego? Jak wyglądają koła naukowe i czy w miarę dobrze działają, czy uczelnia raczej olewa studenta czy jest przyjazna itp. I tak w ogóle kiedy zmieniacie nazwę na UM? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na 3 roku. Kliniki się zaczęły, propedeutyka interny i pediatrii i całkiem fajnie to wygląda, można się czegoś nauczyć. Poza tym nadal jest dużo nauk podstawowych, a kliniki to raczej miły przerywnik.

Koła naukowe działają i tylko od dobrej woli zależy, czy coś się z nich wyniesie. Dla ambitnych są możliwości.

Co do zmiany nazwy to nie mam pojęcia :D

Jeśli chodzi o przyjazność, to szwankuje system wszelkich spraw dziekanatowych związanych np. z zapisywaniem się na praktyki (zawsze są kolejki). Zapisy na egzaminy ustne to też śmieszna sprawa, bo oczywiście znowu działa system kolejkowy z dwustu ileś osobami na roku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o klinikach raczej się nie wypowiem (2 rok), ale o kołach jak najbardziej - jak ktoś ma chęci i odrobinę siły przebicia to można dużo zobaczyć i dużo się nauczyć. Ja jestem akurat w kołach związanych z chirurgią i z dostępem do zabiegów nie ma problemu, jakieś prace też się piszą ale tym się za bardzo nie interesowałam, no ale jak ktoś chce to też można. Jeśli chodzi o przyjazność i stosunek do studenta to wydaje mi się, że na tle innych uczelni (opierając się na opiniach zasłyszanych od znajomych z innych okolic) wypadamy naprawdę nieźle. Panie w dziekanacie są miłe, różne sprawy można spokojnie załatwić (chyba że dojdzie się do poziomu dziekana, tam robi się już mniej miło... no ale dziekan nam się zmienia :D). Asystenci też w większości są ok, nikomu raczej nie zależy żeby kogoś na siłę uwalić. Są oczywiście niechlubne wyjątki, ale gdzie ich nie ma? Jeśli szukać jakichś problemów na linii studenci-uczelnia to przede wszystkim jest to kiepski przepływ informacji - klasyką są już informacje o dniu rektorskim pojawiające się na stronie w tenże dzień rektorski :D no ale nie ma ideałów. Podsumowując jak najbardziej polecam AM Wrocław :)

Aa jeszcze co do zmiany nazwy - wniosek do ministerstwa o przekwalifikowanie na uniwersytet poszedł już jakiś czas temu, kiedy WNoZ dostał uprawnienia do nadawania habilitacji, wtedy został spełniony ostatni warunek przekształcenia w uniwersytet. Od tego czasu jednak było pewne zamieszanie związane z oskarżeniami rektora o plagiat, w wyniku którego WL stracił czasowo prawo do habilitacji. Warunkiem do odzyskania tego prawa była zmiana dziekana wydziału, co przez jakiś czas się nie udawało, gdyż pani dziekan grzecznie poproszona nie chciała ustąpić. Jednak jakoś na początku tego roku Rada Wydziału odwołała panią dziekan, więc technicznie już chyba nie ma przeszkód do odzyskania prawa do habilitacji, a później zmiany nazwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy gdzie robisz te praktyki. można robić we Wrocławiu w jakiejś klinice albo w dowolnym innym szpitalu, który zgodzi się Ciebie przyjąć na praktyki. ja swoje po 1 roku robiłam poza Wrocławiem i byłam bardzo zadowolona, generalnie w większości przypadków było tak, że osoby praktykujące w szpitalach nieklinicznych w swoich miastach dużo więcej widziały i robiły niż te na klinikach, ale to wszystko zależy od konkretnego szpitala i oddziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.