Skocz do zawartości
Newman

Akademia Medyczna Wrocław Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad fizjoterapią na um we Wrocławiu. Na stornie poświęconej rekrutacji znalazłam informację:

1. Opłata za kształcenie na studiach niestacjonarnych oraz na drugim i kolejnym kierunku studiów stacjonarnych prowadzonych w języku polskim za jeden semestr studiów (w zł).

Czy oznacza to, że od drugiego roku na studiach dziennych na każdym kierunku trzeba płacić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie , oznacza to , że studiując równolegle 2 lub więcej kierunków tylko 1 jest bezpłatny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć
Mam do Was pytanie. Ile potrzebuje na zycie student medycyny w miesiącu. Myśle tu o wszystkim: jedzenie, mieszkanie, ksiązki, zajecia dodatkowe, czas wolny. oczywiscie w granicach mozliwości i rozsądku. czy pomagają Wam rodzice, czy staracie się choć część pieniędzy zarobic? Pytam dlatego, że dowiedziałam sie, iż syn kolegi -studiujący na UM we Wrocławiu pozywa swoich rodziców o alimenty w wysokości 7500 zł uważając, że to minimum jakie potrzebuje?!!!!!!!!!!A do tej pory dostawał TYLKO 3000 zł /mc. Od razu nasuwa mi się myśl co zrobi ten nieborak jak zacznie zarabiać na stażu podyplomowym niecałe 2000zł, a wtedy rodzice mogą go nie chcieć wspomóc w zamian za ten pozew do sądu. Przykre, ale prawdziwe. Jaki więc jest ten realny poziom potrzeb studenta medycyny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7500? To chyba śpi w jedwabiu. Nie wiem jak we Wrocławiu, zakładając, że ceny są nieco wyższe niż w Łodzi to pewnie znajdzie się jakiś pojedynczy pokój w niezłej lokalizacji za 800-850zł, na jedzenie wyda się, nie wiem, niech będzie z 400-500zł (choć to trochę dużo, no ale od rodziców niech nic się nie dostanie, może często się na mieście jada), dojazd zależy czy migawka czy auto (przy spalaniu ok 6l jeżdżąc po mieście i tej pięknej cenie 5,13 za litr wydaję ok 300zł na paliwo na miesiąc), jakieś zajęcia dodatkowe to już zależy co chcesz robić. W Łodzi znajdzie się szkoła tańca z 10 spotkaniami/m-c bodajże za ok 100zł - języki na pewno będę droższe, baseny, kina, co tam kto chce i ile używa. Czas wolny jest ogólnie za darmo ;) a książek nie kupujesz co miesiąc przecież. Telefon liczmy z 50zł/m-c. Więc żyjąc przy jakimś nie wielkim biedowaniu pewnie niecałe 2k wyjdzie, ale można tak na niektórych rzeczach oszczędzić, że wyjdzie to przynajmniej z 500zł mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zdolna w wydawaniu pieniędzy, ale 7,5k to nawet ja bym miała problem wydać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi