Jump to content

Recommended Posts

Rekrutacja 2012 - Gdański Uniwersytet Medyczny

• Oficjalna strona rekrutacji: http://www.rekrutacja.gumed.edu.pl/
  • Wymagane przedmioty i sposób naliczania punktów: biologia + chemia (wszystko rozszerzone)
  • Ilość punktów wymaganych w roku 2011: 166
  • Ilość punktów wymaganych w roku obecnym: jeszcze nie ogłoszono
  • Limit miejsc na kierunku lekarskim: 220 (stacjonarne) / 6 (stacjonarne, cudzoziemcy) / 66 (niestacjonarne) / 150 (studia prowadzone w języku innym niż Polski)
  • Cena roku na studiach niestacjonarnych: 10 000 zł za semestr (kierunek lekarski)

Zobacz porównanie progów i wymaganych przedmiotów na wszystkich uczelniach >>

Dziękuję za informację, będą mi bardzo pomocne.

Myślę, że ci, którym przydał się ten post, zdążyli już skończyć studia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Lulu
      Forumowicze! 
      Potrzebuję waszej porady. Jestem w klasie maturalnej, rozszerzam chemię, fizykę i matmę (początkowo miał byc biol-chem, ale w ostatniej chwili zmieniłam swoj wybór). Mimo wszystko teraz kiedy myślę o studiach żaden inny kierunek nie wydaje mi sie tak ciekawy jak właśnie medycyna i nie umiem wyobrazic sobie siebie w innym zawodzie. Wiem, że studia są ciężkie, a na dodatek musiałabym w wakacje nadrobić całą biologię. Myślicie że jest to osiągalne i mogłabym próbować dostać się jeszcze w tym roku do Łodzi na lekarski, czy może próbować coś bardziej zwiazanego z moim profilem i napisać biologię w przyszłym roku?
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    • By moniikaa
      Jakie mieliście wyniki z matur branych pod uwagę w rekrutacji i jaka to była uczelnia?
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. W prawdzie mam maturę dopiero za kilka lat, ale zawsze jest pewien niepokój , że jednak nie da się rady Dlatego zawsze stawiać sobie pewien cel. 
    • By erbestynka
      Cześć! 

Jak zapewne część z Was, stoję przed pierwszym ważnym wyborem w swoim szkolnym życiu, mianowicie - przede mną wybór profilu liceum. Wiedząc, że będę w przyszłości kierowała się na coś medycznego, myślę nad profilem biologiczno-chemicznym lub biologiczno-chemiczno-matematycznym. Oba są dosyć sensowne, lecz teraz przyszedł czas, by wybrać spośród nich tylko jeden, a w mojej głowie mnożą się przeróżne myśli. 

1) Czy w tym momencie jest sens iść na profil z dodatkowo rozszerzoną matematyką biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej uczelni medycznych odchodzi od niej przy rekrutacji zastępując ją fizyką/poziomem podstawowym, itp.? 

2) Czy warto męczyć się trzy lata z rozszerzoną matematyką w szkole? Czy nie lepiej jest iść na profil biologiczno-chemiczny, a matematykę rozszerzać na korepetycjach ze sprawdzonym nauczycielem? 
      Chodzi mi tutaj głównie o to, że samo rozszerzenie biologii i chemii nie należy do najprostszych i najlżejszych, i dołączając do tego matematykę może już totalnie nie być wesoło, a mam możliwość uczenia się rozszerzonego materiału na korepetycjach - pytanie, na ile właściwie przygotuje mnie to do ewentualnego zdawania matematyki na poziomie rozszerzonym. 

3) Czy zdawanie rozszerzonej matematyki na maturze jest obecnie i w przyszłości na tyle dużym combo przy rekrutacji, że warto i się opłaca? 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.  

Pozdrawiam, 
      erbestynka 
    • By hypersonic
      Rekrutacja 2015
      Oficjalna strona uczelni:http://umlub.pl/ Oficjalny profil facebook : https://www.facebook.com/UMLub24 Oficjalna strona rekrutacji:http://www.umlub.pl/rekrutacja/aktualnosci/ Terminarz : Zostanie podany do końca kwietnia Wymagane przedmioty : Biologia + chemia lub fizyka (max 200 punktów) Limit miejsc na kierunku lekarskim(dane dla roku 2014/2015): 230/70 (stacjonarne/niestacjonarne) Limit punktowy przyjęcia na studia stacjonarne w roku '14/15: 169 z 87 z biologi
    • By white
      Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji są dostępne pod adresem:

http://www.rekrutacja.umed.wroc.pl/

Znajdziecie tam m.in. numery telefonów i maile do poszczególnych dziekanatów, a także progi punktowe i limity przyjęć na poszczególne kierunki studiów. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to serdecznie zapraszam do dyskusji w tym temacie

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.