Skocz do zawartości

Porównanie uczelni medycznych - progi i wymagane przedmioty na maturze


dr Mateusz Palczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje 3 grosze jako, że mam doświadczenie z 2 uczelniami ;) Jeśli chcecie iść do SUMu to wybierajcie ZABRZE tylko i wyłącznie. Katowice to prawdziwa szkoła przetrwania, wielu ludzi ma zrytą psychikę po studiach tam (niekoniecznie ukończonych z dyplomem). To nie są żadne plotki tylko wieści z pierwszej ręki od znajomych którzy tam studiują, od ludzi którzy wylecieli i zaczęli wszystko od nowa np w Zabrzu, albo od tych co się przenieśli. W Zabrzu studiowałem rok i muszę przyznać, że wspominam bardzo miło. Było dużo nauki, szczególnie na biofizykę (w pierwszym terminie zdało ją ok 30% roku) i anatomię. Jednak atmosfera wśród studentów jest bardzo dobra, bo naprawdę można się zżyć z grupą czy ludźmi na roku. Centrum świata na 2 pierwszych latach jest akademik. W nim się wszystkiego dowiesz, tam są super imprezy i świetni studenci :) Potem musisz jeździć po całym śląsku (dosłownie całym od Tarnowskich Gór po Katowice, Bytom czy nawet Sosnowiec) ta myśl za bardzo mnie przerażała dlatego przeniosłem się do Wrocławia ;) jednak złego słowa o samej uczelni czy przede wszystkim poziomie nauczania nie mogę powiedzieć. Jeśli macie blisko do Zabrza, lubicie Śląsk i macie swój samochód to idźcie tam, tylko koniecznie do akademika na I rok ;) A jeśli ktoś woli studenckie miasto, widok młodych ludzi na ulicach i żyjące centrum niech wybierze wrocław. To raczej specyfika miasta wpływa na wysokie progi przy rekrutacji na AM, bo na pewno nie poziom nauczania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacknred niech Ci to ktoś jeszcze potwierdzi, ale ... Jak ja składałem podanie te 6 lat temu to chyba była rubryka, w której zaznaczałeś co preferujesz. Koniec końców jednak wyszło tak, że zadzwonili do mnie, poinformowali, że się dostałem ale jednak do Zabrza. Zobacz w podaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie jak mówi Mateusz. Przy podaniu zaznaczasz, że w pierwszej kolejności chcesz iść do Zabrza (jednak gdy tam nie będzie miejsc, przerzucą Cię do Katowic). Gdy ja brałem udział w rekrutacji miejsc było ok. 220. Co do odpowiedzi na pyt. dotyczące punktów na niestacjonarne to info znajdziesz tu: http://sum.edu.pl/aktualnosci.php?wid=35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ta dyskusja jest tak bez sensu, że aż się nie mogę powstrzymać. Jestem na 5 roku w Katowicach i nie czuję się (cytując powyższe wypowiedzi), ani głupi, ani sado-maso, ani coś tam nieznający trwogi, ani żadne z tych innych dziwnych określeń. Wam się wydaje, że jak skończycie jakąś jedną wybraną uczelnię, to będziecie lepszymi lekarzami? A co to w Krakowie innej medycyny uczą? Ja bym też teraz mógł tu napisać opinię o studentach z innych miast, bo znam ich wielu, no ale jakby z grzeczności tego nie zrobię. Temat brzmi: progi i punkty na maturze, więc gadkę w stylu: "idź do Katowic jak jesteś za głupi na zdawanie fizyki" lepiej zachować dla siebie (btw ja akurat fizykę zdawałem, bo jak się dostawałem do Katowic, to była wymagana).

Edit: Aha i jeszcze najlepsze - wydaje mi się, że z moja psychiką też wszystko w porządku @white :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.