Skocz do zawartości

Jak z Polskiej uczelni medycznej dostać się do pracy w USA?


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak można się domyśleć po moim nicku, zaczynam studia dopiero za dwa lata, ale moją cechą rozpoznawczą jest to, że lubię planować w bardzo długiej perspektywie  :cool:

Moje pytanie będzie dotyczyć US Clinical Experience, które jest wymagane przez większość programów rezydenckich w USA. Czy ktoś doświadczony mógłby udzielić informacji:

 

1) Czy rzeczywiście USCE jest tak ważne dla programów rezydenckich? (dodam, że rozważam patologię, inne też wchodzą w grę, poza IM, chirurgią i kardiologią)

2) Jak łatwo dostać się na programy wymiany lub staże (externship?) już w trakcie studiów (nawet już na ich początku)?

3) Czy "research" jest dobrym rozwiązaniem?

 

Bardzo ucieszyłbym się z odpowiedzi kogoś, kto ma cały ten proces już za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mam pytanie na które nigdzie nie ma odpowiedzi, czy trzeba robić roczny staż w polsce i posiadać prawo wykonywania zawodu żeby wyjechać na rezydenture do usa, czy można od razu po studiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 1 year later...
W dniu 1.03.2012 o 21:58, blademccoy napisał:

Warto również wspomnieć że egzaminy są płatne i nie są to małe pieniądze, bo z tego co kiedyś się orientowałem to można się zamknąć w 8-12 tys zł...

Co do samych egzaminów, to bodajże wszystkie oprócz jednego można zdać w Warszawie - ten ostatni trzeba zdać już w USA

Moje informacje mogą być trochę nieaktualne, bo zagłębiałem się w ten temat kilka lat temu...

 

Tutaj jest info które znalazłem na jednym z innych forów:

 

 

źródło: http://www.forum.biolog.pl/specjalizacja-w-usa-vt5211.htm

Chciałem zapytać czy jeśli chodzi o rezydenturę w USA trzeba płacić tylko za same egzaminy czy są jeszcze jakieś inne koszty a jeśli tak to jakie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.