Skocz do zawartości

studia medyczne i praca


cynka

Rekomendowane odpowiedzi

ok, skoro już tak wtargnęłam:

(nie bardzo jest sens , żebym mówiła na swoim przykładzie- nie studiuję medycyny, aczkolwiek moje doświadczenia i błędy też pewnie by sie przydały)

więc: ktoś wyżej napisał, że najlepiej , zeby praca byla związana z przyszłym zawodem...no..może i fajnie by było..ale z tego co obserwuję to rzeczywistość z tacą lata :P

i ma to tez dobre strony- odpoczynek! trzeba robić tez coś innego. Ja do rzeczy na które warto zwrócic uwagę dołożyłabym jeszcze to..żeby nie zrażać się zbyt szybko. Kolega jeszcze dopisał...praca za min 10 zł/h. Jak pewnie większość wie w studenckich realiach 10 zł to..już dużo. OK, załóżmy pracę za ok 6zł/h :( (tak, wiem...nie bardzo), ale jak do tego dojdzie stypendium, rodzice, to nie jest tak źle. Jeśli chodzi o grafik...jak już się na dobre wkręcicie do pracy, też nie będzie z tym problemu (warunek! poprawne relacje zw współpracownikami, oczywiście :P) A i jeszcze....warto posiadać jakieś..dobrze płatne umiejętności- to co jest waszą pasją, może stać się sposobem na zarobienie ciekawszych pieniędzy.Jednym słowem..oczy szeroko otwarte- nie tylko na szpitalny korytarz- tak, żeby było miło na duszy :)

hm...taaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby co udzielają korepetycji - biologie i chemie na poziomie matury raczej student medycyny ogarnia , przy 3 osobach na tydzień(to nie jest dużo) daje to 600 zł przy stawce 50 zł gdzie za normalnego nauczyciela trzeba zapłacić 80-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja moze cos sie wypowiem...

 

praca na studiach zalezy od wielu czynnikow:

- indywidualnych predyspozycji

- indywidualnych zapotrzebowan na zarobki

- umiejetnosci specjalistycznych w roznych dziedzinach

- samodyscypliny w rownowazeniu czasu pracy i nauki

- trafienia odpowiedniej branzy :P

- zależy kto ile chce zarobić...

 

ja np zaczalem pracowac jeszcze przed studiami, od razu po maturze trafilem jedna firme dla ktorej pracowalem... na dzien dzisiejszy jestem na 6 roku, pracuje bez przerwy przez caly ten okres, na chwile obecna jestem na uslugach 4 firm, mam czas na prace, nauke i przyjemnosci

 

nie jest prawda ze nie ma czasu na odpoczynek itd itp... oczywiscie na pierwszych latach wszyscy uwazaja ze trzeba sie uczyc i uczyc, co oczywiscie nie jest prawda - trzeba umiec sobie odpowiednio zorganizowac nauke :P :] ...ja nigdy nie bylem zwolennikiem kucia w ksiazkach... poza tym mam multum czasu ktory poswiecam zawsze na relaks i przyjemnosci :P ...jedynie przed sesja musze nieco przyhamowac z praca i wszystko ulozyc tak zeby poswiecic czas na jakis egzamin.

 

trzeba korzystac ze statusu studenta - pracodawca nie placi zadnych zus'ow itd itp, wiec chetnie zatrudni studenta na umowe zlecenie lub umowe o dzielo ;)

 

pytanie tylko gdzie pracowac!?

 

korepetycje sa dobre, zeby dorobic sobie kilkaset zlotych miesiecznie... to jest tak na prawde problematyczne - znajdz sobie kogos komu udzielisz korepetycji, pozniej spotykaj sie z tym kims, mecz sie, ucz sie sam i przygotowywuj do tego, a pozniej na koniec denerwuj sie, bo taki młot któremu udzielałeś/aś korków nie zdał sprawdzianu i wszyscy mają pretensje do Ciebie i wmawiają Ci że ich okradasz, bo przecież skoro ktoś bierze korki to powinien zdać! ...dobre na krótką metę - ja się bawiłem w to chyba przez rok albo dwa, jak jeszcze miałem w głowie utrwaloną wiedzę z fizyki, chemii, biologii... z czasem coraz mniej sie pamieta i coraz trudniej komus to wytlumaczyc... poza tym stawka ktora hypersonic wspomina jest moim zdaniem zawyzona - ja pamietam ze jak mialem stawke 30zl/h, to chetnych mialem moze 2 w miesiacu ktorzy do mnie dzwonili... mialem ogloszenie w jednym portalu, niewyroznione, wspomniane tylko ze jestem absolwentem renomowanego liceum we Wroclawiu i ze studiuje na medycznej. Ludzie wola nauczyciela niz kogos mlodego... moze jakby oglosic sie w kilku portalach to moznaby wyciagnac ze 4-8 osob w miesiacu, przy czym zazwyczaj poswieca sie na korki okolo 3h/osobe, wiekszosc osob nie wraca, wiec liczymy tylko na nowe osoby - mozna zarobic na tym od 200 do 1000 zl miesiecznie... wiecej to raczej trudno

 

...jesli ktos nie ma zadnych 'specyficznych umiejetnosci', to moze dorabiac w jakims sklepie, co jest czasochlonne, meczace i zarobi sie z tego niewielkie pieniadze, ale ktore zawsze pozwola na jakies drobne wydatki... ale jak ktos np zakreci sie w duzej galerii, typu Renoma, gdzie ruch jest od swieta, a na ogol sie siedzi i nic nie robi to jesli pracodawca bedzie w porzadku, to w przerwach miedzy klientami mozecie sobie sie czegos pouczyc etc

 

 

rowniez dobrym pomyslem jest pracowanie jako jakis przedstawiciel, aczkolwiek na normalnych warunkach, a nie na prowizji... to rowniez moze byc dobra kasa, a godziny pracy sa dynamiczne i mozna je dostosowac odpowiednio ;) ...tutaj ze specjalnych umiejetnosci wystarczy umiec gadac z ludzmi :P

 

najlepsza branza moim zdaniem jest branza informatyczna - mozliwosc pracy w domu, praca zdalna, typu projektowanie grafiki, stron, pisanie programow - trzeba jednak to umiec przede wszystkim robic... a wynagrodzenie jest kuszace, bo mozna zarobic za swoja prace 30-60 zl/h netto i zarazem jest sie silna konkurencja dla 'informatykow po studiach'... w tej branzy licza sie umiejetnosci, a nie papierek co sie skonczylo :] ...problem jest tylko taki ze trzeba miec gadane i potrafic znalezc sobie klientow, a zazwyczaj sa to ludzie z interesem na karku, wiec trzeba umiec ich przekonac do tego ze Wasze uslugi sa warte tych pieniedzy... ale najwiekszy plus jest taki ze sami ustalacie kiedy pracujecie - problem jest tylko taki ze trzeba miec duzo samodyscypliny i trzeba byc w tym dobrym

 

...jeszcze inna opcja to zalozyc wlasna dzialalnosc :P:D ...pomyslow jest mnostwo, ale trzeba miec przede wszystkim checi

 

tak ze podsumowujac:

- praca na studiach medycznych to nic trudnego (jak to mowia... dla chcacego nic trudnego :P )

- przede wszystkim trzeba umiec myslec taktycznie zeby dobrze sie ustawic, bo jesli ktos tego nie umie to beda go kopac w dupe przez cale zycie

- jesli komus jest bardzo ciezko na studiach i nie moze znalezc czasu na nic, to znaczy ze sobie nie poradzi w pracy, wiec niech sie skupi na studiach - przede wszystkim trzeba umiec gospodarowac czasem, zeby moc pracowac i sie uczyc rownolegle - jesli ktos nie umie wygospodarowac czasu na nauke i przyjemnosci, to jesli dojdzie do tego jeszcze praca, to juz calkowicie zaburzy jego swiat

 

no i najwazniejsze - nikt nikomu nie chce placic za darmo, wiec trzeba nieco wysilku czasem wlozyc ;) ...czasem nie przespi sie nocy, a czasem trzeba zrezygnowac z czegos na rzecz pracy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki oparłem na doświadczeniu (znajomi w czasach liceum a nawet gimnazjum brali korki i tyle płacili) oraz znajomych którzy teraz aktywnie jako studenci udzielają na ogól maturzystom wiec współprace kończysz przed matura a wiec przed rezultatem pracy

Co do przedstawiciela to obawiam się że większość firm szuka jednak ludzi z wyższym wykształceniem ale tak tylko mnie się wydaje na podstawie treści ogłoszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rowniez moze byc dobra kasa, a godziny pracy sa dynamiczne i mozna je dostosowac odpowiednio

Na początku raczej nie da rady ;) Zresztą podstawowym wymaganiem jest dyspozycyjnośc i prawo jazdy kategorii B. Zresztą czasy kiedy bylo to proste i dochodowe zajęcie już chyba mineły.

Sam pracowałem najpierw udzielając korepetycji (całkiem nieźle wychodziło finansowo, ale trzeba się było trochę poużerać), potem w biurze tłumaczeń, a na końcu wylądowałem w kancelarii adwokackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Stawki oparłem na doświadczeniu (znajomi w czasach liceum a nawet gimnazjum brali korki i tyle płacili) oraz znajomych którzy teraz aktywnie jako studenci udzielają na ogól maturzystom wiec współprace kończysz przed matura a wiec przed rezultatem pracy

...ja jak udzielałem korków to nie trafił mi się nigdy nikt na stałe - raz trafiła się jakaś jedna osoba która semestr zawaliła to 3x się z tą osobą spotkałem - zazwyczaj to jest tak że dzwonią, bo jutro sprawdzian a dziecko nic nie umie... najlepiej jeszcze 'prosze przyjechac do dziecka i je w domu nauczyc'... jak kupilem pierwsze normalne auto to przestalo mi sie oplacac, bo wiecej wydawalem na dojazd niz zarabialem z korków :D ...pomijajac fakt ze zazwyczaj te dzieci to z inteligencja nie sa 'na ty'... cos tam moze kiedys o czyms takim slyszaly...

 

co do cen to juz roznie bywa - ja tak jak mowie, 6 lat temu mialem stawke 30 zl, a trafialo sie sporo ludzi ktorzy jeszcze chcieli negocjowac, bo to drogo... 50 zl to wtedy bral nauczyciel za korki... w moim odbiorze korki sa dobre dla tych co je udzielaja, dla tych co je biora to w gruncie rzeczy wywalanie pieniedzy... jak ktos jest inteligentny i uwaza na zajeciach to sam sie czegos nauczy i to zrozumie... a jak nie... no coz... jak to mawiaja 'glupiemu nawet szkola nie pomoze' :] ...a najbardziej mnie zawsze rozbawiało '- to co, rozumiesz wszystko? - tak, - ok to zrob to jeszcze raz, - ale nie wiem jak...' no i tak to wyglada w 95% :] ...ja ogolnie szybko sie denerwowalem buhaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja udzielałem kiedyś korepetycji dziewczynce z gimnazjum która nie wiedziała ile to jest 6 x 8 xD

Kot, takie korki też bym chciał udzielać :P Co do udzielania korepetycji w liceach - faktycznie ode mnie też przynajmniej dwie koleżanki udzielają takich i to chyba z zadowoleniem uczniów, ale... czy podjęlibyście się np przygotowywania takich osób do matury, której wynik ma w znaczącym stopniu wpłynąć na to czy ktoś sie dostanie np na AM? Ja bym z chęcią udzielił korków komuś kto np. chce zdać sprawdzian czy ... no niech będzie zdać maturę po prostu, ale kandydata na AM ... hm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.