Skocz do zawartości

Ile zarabia się na stażu podyplomowym?


duch

Rekomendowane odpowiedzi

strona MZ twierdzi że rozporzadzenie z 27.03. 2009 wprowadza zmiane w :

W rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2004 r. w sprawie stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. Nr 57, poz. 553, z późn. zm.2)) w § 5 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Lekarz, lekarz dentysta odbywający staż podyplomowy otrzymuje zasadnicze wynagrodzenie miesięczne w wysokości 2.007 zł.”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relacji znajomych: dużo zależy od miejsca, bo właśnie dyżury sporo dodają. Podstawa netto z tego co pamiętam wychodziła im jakieś 1600zł (nie liczyłam, nie wiem ile składek się płaci, ale coś w ten deseń było), do tego doliczały się dyżury, które to właśnie różnicowały pensje poszczególnych osób. Jedne szpitale dopuszczają więcej, inne mniej dyżurów. Ale raczej nie spotkałam się, żeby ktoś przekroczył 2100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja czytałem kiedyś, to było tak, że stażysta ma 6 obowiązkowych dyżurów 10,5 czy 12h (czy 16?) nie pamiętam i one są liczone godzinowo x50% normalna stawka, coś takiego

tak czy inaczej CZY PRACUJE CZY SIĘ LEŻY (znaczy wychodzi po 11.00, a dyżury tylko podbija) to się dostaje ok. 2000 zł netto

bo płaci stażyście MINISTERSTWO, a nie szpital

chociaż teraz zwątpiłem - może za dyżury płaci szpital? tak czy inaczej stawkę za dyżur liczy się od podstawy, która jest niezmienna, w całym kraju - 2007 zł brutto

a dyżury są obowiązkowe, chociaż jak wiadomo z ich pełnieniem różnie bywa.

chyba, że szpital odciąga zejście po dyżurze, co jest niezgodne z prawem

albo znajomi Sabi doliczyli sobie jakieś ekstra dodatki od szpitala, bon na święta czy coś.

a może więcej zarabiali bo chodzili na więcej dyżurów niż 6 w miesiącu?

to by pasowało jeśli za dyżury płaci szpital, ale po co szpital miałby brać stażyste na dyżur i opłacać go z własnych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To osoba z niepełnym prawem wykonywania zawodu może tak sobie dyżurować , a nie ze 1 obowiązkowy (bo musi) a przeciez dalej jest nie do końca samodzielny ?

Nie jest samodzielny, dlatego na dyżurze musi być lekarz z nieograniczonym prawem wykonywania zawodu. Stażysta jest wtedy dodatkowym członkiem zespołu.

jak ja czytałem kiedyś, to było tak, że stażysta ma 6 obowiązkowych dyżurów 10,5 czy 12h (czy 16?) nie pamiętam i one są liczone godzinowo x50% normalna stawka, coś takiego

Po zmianie ustawy przy zachowaniu 48h tygodnia pracy stażysta dyżuruje 10h i 5 minut tygodniowo. Ma więc do odrobienia 40h i 20 minut dyżurowych na miesiąc. Jeśli chce dyżurować więcej musi podpisać klauzulę opt-out.

To jak się te 40h wydyżuruje narzuca albo odgórnie szpital, albo każdy dogaduje na oddziale jak mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.